Przebieg gry

> Pomoc

Niezależnie od wyboru typu gry, podstawowa pętla rozgrywki (pojedyncza runda) w Biznesie Filmowy wygląda podobnie.

Upływ czasu w Biznesie Filmowym podzielony jest na rundy, które odpowiadają miesiącu w czasie rzeczywisty. W trakcie jednego miesiąca można wykonać różne czynności związane bezpośrednio z przygotowaniem i produkcją filmu, a także kilka innych dodatkowych akcji.

Zanim przystąpisz do nakręcenia filmu swoich marzeń musi posiadać scenariusz. Scenariusz można kupić na wolnym rynku bądź stworzyć go samemu od podstaw.

Gdy wejdziesz już w posiadanie scenariusza, możesz na jego podstawie zacząć produkcję filmu. Tutaj będziesz musiał podjąć kilka kluczowych decyzji, począwszy od określenia grupy docelowej naszej produkcji, przez wybór podstawowych i bardziej zaawansowanych parametrów filmu, na obsadzie, wyborze studia oraz postprodukcji kończąc.

Jeżeli w trakcie produkcji filmu zabraknie Ci gotówki możemy skorzystać z usług banku, który udzieli Ci kredytu (oczywiście odpowiednio oprocentowanego).

Kolejnym etapem jest możliwość zaplanowania kampanii marketingowej, która pozwoli rozreklamować Twoją produkcję przy pomocy różnych mediów reklamy.

Gdy wyprodukowaliśmy dobry film możemy pokusić się o zgłoszenie go do różnych festiwali. Zdobycie tam nominacji bądź nagród wpływa wydatnie na popularność Twojej produkcji oraz Twój prestiż jako producenta.

W przypadku posiadania nadmiaru gotówki, możesz pomyśleć nad inwestycjami takimi jak:  zatrudnienia asystenta, możliwość inwestycji w studio, bądź w dzieła sztuki.

W wolnej chwili możesz rzucić okiem na statystyki i zdobyte trofea, a także na informacje o tym jak radzą sobie inni gracze.

Gdy uznasz, że wykonałeś już wszystkie niezbędne akcje w danej rundzie możesz ją zakończyć.

Gdy wszyscy gracze wykonają swoje akcji w danym miesiącu następuje jego podsumowanie. Wówczas to dowiadujemy się o różnych zdarzeniach losowych, które mogą się przytrafić nam lub naszym produkcjom, otrzymujemy też dodatkowe informacje i oferty, a także zestawienia “naj” twórców i filmów przygotowywane przez różne magazyny (Vanity Fair).

W tym momencie, gdy produkcja Twojego filmu dobiega końca, zostaje on sklasyfikowany do odpowiedniej kategorii wiekowej… jest to ostatni moment to zrobienie ewentualnych cięć w postaci cenzury.

Na koniec rundy odbywają się gale festiwalowe, gdzie najlepsze filmy mogą rywalizować o prestiżowe nagrody.  Jest to też czas premier nowych filmów, które są oceniane i recenzowane przez krytyków oraz publikowane jest comiesięczne podsumowanie najchętniej oglądanych filmów w postaci BoxOffice.

Na koniec roku przedstawiany jest również ranking najlepszych producentów pod względem artystycznym i biznesowym.

> Pomoc

%d bloggers like this: