Analiza filmów

Pomoc > Przebieg gry -> O Filmach

Gracz posiadający asystenta dostaniecie do dyspozycji nową opcję: Analiza filmu.

Dzięki tej opcji będzie mógł uzyskać dodatkowe informacja dlaczego dana produkcja nie spełniła jego oczekiwań. Może to być zbyt niezrozumiała ocena bądź klapa finansowa która na pierwszy rzut oka nie powinna nastąpić.

Opcja ta będzie wykorzystywana na trzy różne sposoby:

  • od czasu do czasu Wasz asystent będzie robił analizę losowego z Waszych filmów (będzie to pokazywane na podobnej zasadzie jak wskazówki),
  • w menu asystenta, obok kontraktów, pojawi się opcja Analiza filmu (również losowego)
  • w oknie O filmach, będziecie mogli samodzielnie przeanalizować dowolny film wybierając taką opcje z menu kontekstowego (prawy klawisz myszy)

Co więcej analiza filmu będzie może przynieść różne wyniki zależnie od fazy cyklu życia danej produkcji. I tak będą trzy takie fazy:

  • czas produkcji filmu
  • moment od premiery kiedy film przynosi zyski
  • moment po premierze gdy film już nie przynosi dalszych zysków (czyli znamy już jego ostateczny zysk – wiemy więc czy zwrócił się czy nie)

Oczywiście najbardziej zaawansowana będzie analiza w ostatniej fazie. Analiza filmu ma na celu przede wszystkim wyjaśniać Wam skrajne przypadki. Czyli sytuacje gdy film otrzymał mniej niż 3 gwiazdki, nie zwrócił się pomimo dobrej oceny lub wręcz przeciwnie, gdy przyniósł zyski pomimo, że recenzja krytyków wcale na to nie wskazywała. Tak więc jeżeli będziecie próbowali analizować filmy, które miały dobre oceny i przyniosły ogromne zyski… to pewnie niewiele ciekawego z tej analizy się dowiecie ;).

Mam nadzieje, że opcja ta pozwoli lepiej zapoznać się z tajnikami gry i zrozumieć jej mechanikę oraz zależności między różnymi elementami szczególnie początkującym graczom.

Pomoc > Przebieg gry -> O Filmach