Casting

Pomoc > Przebieg gry > Produkcja filmu > Obsada, Studio i Postprodukcja

Casting to opcja ułatwiająca nieco proces decyzyjny podczas doboru obsady do filmu poprzez zaproponowanie twórców posiadających najlepsze predyspozycje dla danej roli. Casting powoduje zawężenie listy dostępnych twórców do kilkunastu (zależnie od poziomu gracza – im niższy tym lista będzie krótsza) najbardziej pasujących do danej roli. W swoim algorytmie casting uwzględnia:

  • wymagania dotyczące roli (zawód, płeć),
  • typ roli (aktor pierwszoplanowy, drugoplanowy, epizodyczny),
  • gatunek filmu i parametry twórców najbardziej istotne dla tego gatunku,
  • grupę docelową filmu,
  • poziom scenariusza

Algorytm castingu uwzględnia także budżet dostępny dla gracza, a także dodatkowe filtry przez niego zastosowane. (Na przykład przed castingiem można ograniczyć maksymalny budżet jaki chcemy przeznaczyć na daną rolę i zostanie on uwzględniony w algorytmie castingu).

Opcji Castingu można używać dowolną ilość razy bez żadnych dodatkowych kosztów czy konsekwencji.

Uwaga: Casting nie zapewnia optymalnego wyboru dla danej roli. Są to raczej propozycje twórców, którzy posiadają predyspozycje aby się w niej sprawdzić. Jest to ułatwienie głównie dla początkujących graczy mające pomóc w kilku pierwszy filmach i uchronić przed kompletnie nie trafionymi wyborami.

Bardziej zaawansowani gracze powinni bazować na własnym doświadczeniu i intuicji. Choć być może dla mniej znaczących ról w filmie też będą się tą opcją posiłkować (gdy na przykład nie będzie im się chciało spędzać zbyt dużo czas nad wyborem twórców epizodycznych).

Casting lepiej się sprawdza w stosunkowo prostych gatunkach ponieważ jego algorytmy zoptymalizowane są na jeden, główny dla danego gatunku, parametr. Bardziej zaawansowane gatunki (tam gdzie nie jest tak prosto stwierdzić, który z trójki sex/przemoc/humor jest kluczowy) mogą nie być idealne dla castingu.

W castingu pojawiają się także młode talenty odkryte przez skautów gracza.

Uwagi i komentarze

  • Posiadanie asystenta zwiększa listę osób zwróconych podczas castingu o 1.
  • Komputerowi gracz też posiłkują się castingiem. Nie jest to jednak ich główny sposób selekcji twórców z racji tego, że filmy mógłby wychodzić zbyt podobne do siebie (domyślnie komputerowi gracze mają więcej losowości w swoich wyborach). Dopiero w momencie, gdy nie uda się im znaleźć twórców normalną metodą posiłkują się opcją castingu.

 

Pomoc > Przebieg gry > Produkcja filmu > Obsada, Studio i Postprodukcja