W kolejnej wersji… Kontrakty

Opcje kontraktów przewijały się gdzieś w pomysłach graczy jednak nie było uzasadnienia jej wprowadzania z punktu widzenia mechaniki (trudno było je połączyć z jakimiś innymi elementami ze świata gry). Wraz z pojawieniem się sequeli niektórzy zaczęli ubolewać, nad faktem, że nie zawsze wszyscy twórcy byli dostępni, gdy chcieli nakręcić kontynuację swojego hitu. W tym momencie taka opcja zaczęło nabierać sensu musiałem jednak znaleźć sensowny sposób wmontowania takiej mechaniki w grę.

I oto chyba się udało. Wraz z kolejną wersją pojawi się nowa opcja pozwalająca na podpisania kontraktu z wybranym twórcą. Zawieranie kontraktów będzie podlegało następującym zasadom.

Gracz posiadający asystenta będzie mógł podpisać kontrakt z dowolnym, aktualnie dostępnym twórcą (to istotna uwaga). Kontrakt będzie można podpisać na określoną liczbę filmów (od 1 do 5), które będzie trzeba nakręcić w określonym przedziale czasowym (od 1 roku do 10 lat).

Czy twórca będzie chciał podpisać kontrakt z danym graczem (oraz na jaki okres taki kontrakt będzie chciał zawrzeć) zależy zarówno od prestiżu gracza, talentu i popularności twórcy ale także relacji danego gracze z wybranym twórcą. Może się więc zdarzyć taka sytuacja, że dany twórca nie będzie chciał z nami podpisać kontraktu, podpisać tylko na 1 film albo nawet na 5.

Aby podpisać kontrakt gracz będzie musiał wyłożyć całą wartość kontraktu od razu (jest to wielokrotność aktualnej gaży z dodatkowymi procentami – sumy więc będą znaczne). Jednak od tego momentu, w trakcie obowiązywania kontraktu, dany twórca będzie zawsze do dyspozycji gracza. Gracz nie będzie ponosił dodatkowych kosztów w przypadku obsadzenia twórcy z którym posiada kontrakt (w oknie produkcji jego cena będzie wynosiła wówczas 0). Stąd też w miarę jak popularność twórcy rośnie (a z nią jego cena) gracz nie będzie tego odczuwał (kontrakt ma już opłacony, a twórca dostępny będzie dla gracza za darmo). Jest to więc świetna inwestycja w młodych, obiecujących twórców.

Nie podpisujemy więc kontraktu na konkretny film (np. sequel naszego hitu) ale mamy ogólny kontrakt ramowy z danym twórcą, który zobowiązuje go do wystąpienia w naszym dowolnym filmie (dodatkowa zaleta dla producenta to, fakt że twórca w trakcie kontraktu nie może marudzić na zaproponowane mu role).

Zakończenie kontraktu może nastąpić z następujących przyczyn:

  • twórca wystąpił w określonej przez kontrakt liczbie produkcji gracza
  • data ważności kontraktu minęła
  • twórca zmarł lub zakończył karierę

Wspominałem na początku, że aby podpisać kontrakt dany twórca musi być dostępny w danym momencie. Ma to zapobiec sytuacji, gdy gracz nie posiadający kontraktu z danym twórcą, po niespodziewanym sukcesie swojego filmu postanowił nakręcić jego kontynuację ale konkretny twórca jest niedostępny. W takiej sytuacji gracz nie będzie więc mógł przejść do okna podpisywania kontraktów i po prostu podpisać kontraktu. Musi to zrobić wcześniej.

Mam nadzieję, że opcja ta jest tym czego oczekiwaliście.

%d bloggers like this: