Profile graczy oraz tryby gry

> Pomoc

W tym rozdziale znajdziesz informacje o trybach rozgrywki dostępnych w grze oraz profilach graczy.

Profile

Jeżeli chcesz rozpocząć grę w trybie innymi niż tryb szybkiej gry musisz stworzyć swój indywidualny profil. W profilu zapisywane są różne informacje związane z graczem, jego osiągnięciami oraz dane związane z przeprowadzonymi przez niego grami. Są to między innymi:

 • dane gracza
 • informacje o postępach w trybie wyzwań
 • informacje o zdobytych trofeach
 • statystyki gracza

Profil jest niezbędny jeżeli chcemy grać w każdym trybie oprócz szybkiej gry.

Profile w chmurze

Gracze którzy przekazali darowiznę na poziomie złotym mają możliwość przechowywanie profilu gracza w tzw. chmurze czyli na serwerze gry.

W jakich sytuacjach funkcja ta może się przydać:

 • przy instalacji gry na nowym komputerze (możemy wówczas zaimportować nasz profil z serwera gry)
 • gdy gramy więcej niż na jednym komputerze czyli rozpoczynamy grę na pierwszym ale wyjeżdżamy np. na święta do domu, a chcielibyśmy kontynuować np pokonywanie kolejnych wyzwań. Wówczas to możemy wyeksportować taki profil przed wyjazdem a następnie zaimportować go na nowym komputerze (gdzie wcześniej zainstalowaliśmy grę).
 • drugi często spotykany przypadek to reinstalacja komputera. Tutaj ponownie przed reinstalacją eksportujemy profil a po ponownej instalacji możemy go odzyskać z chmury.

 

Dostępne tryby gry

Biznes Filmowy 2 oferuje pięć głównych trybów rozgrywki. Każdy z nich charakteryzuje się pewnymi specyficznymi elementami. Oto lista dostępnych trybów:

 • Szybka gra
 • Wyzwania
 • Gra klasyczna
 • Gra imprezowa
 • Tryb kariery

Poniżej znajduje się krótka charakterystyka poszczególnych trybów gry.

Szybka gra

Tryb dla jednego lub wielu graczy. Nie wymaga zakładania profilu. Charakteryzuje się  większą gotówka dostępną dla każdego gracza na początku gry i odblokowanymi wszystkimi gatunkami. Brak możliwości ustawiania opcji rozgrywki, zapisu gry oraz trofeów.

Wyzwania

Tryb przeznaczony dla jednego gracza. Polega on na rozegraniu serii gier w trakcie których pokonujesz kolejne, coraz to trudniejsze wyzwania. W trybie tym dostępne są trofea. Twoje postępy zapisywane są w profilu. Więcej o wyzwaniach dowiesz się tutaj.

Gra klasyczna

Tryb przeznaczony jest zarówno dla jednego jak i wielu graczy. Jest to standardowa rozgrywka w trakcie której możesz produkować kolejne filmy. W trybie tym dostępne są trofea, dlatego też opcje są pre-konfigurowane (np. brak możliwości używania własnych zestawów twórców czy ustawienie stopnia realizmu.).

Gra imprezowa

Podobnie jak gra standardowa przeznaczony jest zarówno dla jednego jak i wielu graczy. W tym trybie większość trofeów jest niedostępna. Jednak gracz ma możliwość dowolnego modyfikowania ustawień (np. liczbę rund, własny zestaw twórców czy też ustawienie stopnia realizmu).

Kariera

Tryb dla jednego gracza. Najtrudniejszy z dostępnych trybów gry. Łączący tryb klasycznej z wyzwaniami. Gracz przez całą swoją karierę, oprócz produkcji filmów próbuje realizować coraz to trudniejsze cele. W trybie tym nie można modyfikować żadnych opcji gry wszystkie parametry są ustawione na jak największy realizm. UWAGA: Długi czas czas rozgrywki (5-10 godzin!). Więcej o trybie kariery znajdziesz tutaj.

 

Porównanie trybów gry

Poniższa tabela prezentuje porównanie najważniejszych parametrów między poszczególnymi trybami gry.

Szczegółowe różnice między grą klasyczną a imprezową znajdziesz tutaj.

 

Rodzaj gry

Szybka gra

Wyzwania

Klasyczna

Imprezowa

Kariera

Liczba graczy 1-X 1  1-X  1-X  1
Min. czas rozgrywki

20 lat

(240 miesięcy)

Zależy od wyzwania  12 miesięcy  12 miesięcy  50 lat
Max. czas rozgrywki

20 lat

(240 miesięcy)

Zależy od wyzwania  50 lat  50 lat  50 lat
Trofea Nie Tak  Tak  Ograniczone  Tak
Konfigurowane opcje / Zapis stanu gry Nie / Nie Nie / Nie  Ograniczone / Tak Tak / Tak  Nie / Tak
Cheat kody Tak Nie Nie Nie Nie
           

> Pomoc

%d bloggers like this: