Profile graczy oraz tryby gry

Pomoc  -> Profile graczy oraz tryby gry 

W tym rozdziale znajdziesz informacje o trybach rozgrywki dostępnych w grze oraz profilach graczy.

Profile

Jeżeli chcesz rozpocząć grę w trybie innymi niż tryb szybkiej gry musisz stworzyć swój indywidualny profil. W profilu zapisywane są różne informacje związane z graczem, jego osiągnięciami oraz dane związane z przeprowadzonymi przez niego grami. Są to między innymi:

 • dane gracza
 • informacje o postępach w trybie wyzwań oraz kariery
 • informacje o zdobytych trofeach
 • statystyki gracza

Profil jest niezbędny jeżeli chcemy grać w każdym trybie oprócz szybkiej gry.

Profile w chmurze

Gracze którzy przekazali darowiznę na poziomie złotym mają możliwość przechowywanie profilu gracza w tzw. chmurze czyli na serwerze gry.

W jakich sytuacjach funkcja ta może się przydać:

 • przy instalacji gry na nowym komputerze (możemy wówczas zaimportować nasz profil z serwera gry)
 • gdy gramy więcej niż na jednym komputerze czyli rozpoczynamy grę na pierwszym ale wyjeżdżamy np. na święta do domu, a chcielibyśmy kontynuować pokonywanie kolejnych wyzwań. Wówczas to możemy wyeksportować taki profil przed wyjazdem a następnie zaimportować go na nowym komputerze (gdzie wcześniej zainstalowaliśmy grę).
 • drugi często spotykany przypadek to reinstalacja komputera. Tutaj ponownie przed reinstalacją eksportujemy profil, a po ponownej instalacji możemy go odzyskać z chmury.

Jak to działa. W momencie zakończenia rozgrywki gra aktualizuje wszystkie statystki/trofea i wysyła profil do serwera MovieStats.

Wówczas to kiedy chcemy kontynuować rozgrywkę korzystając z istniejącego profilu na innym komputerze tworzymy profil gracza z chmury.

 

Po wybraniu tej opcji (i informacji, że jest ona dostępna dla darczyńców) należy podać login (email) do MovieStats oraz hasło użytkownika. Po poprawnej autoryzacji zostanie utworzony nowy profil na podstawie danych przechowywanych na serwerze.

UWAGA: Gra przechowuje wyłącznie profil bez zapisów stanów gry. Stąd opcja ta nie pozwala na kontynuowanie konkretnej rozgrywki na nowym urządzeniu.

Dostępne tryby gry

Biznes Filmowy 2 oferuje cztery głównych trybów rozgrywki. Każdy z nich charakteryzuje się pewnymi specyficznymi elementami. Oto lista dostępnych trybów:

 • Szybka gra
 • Wyzwania
 • Gra imprezowa
 • Tryb kariery

Poniżej znajduje się krótka charakterystyka poszczególnych trybów gry.

Szybka gra

Tryb demo dla jednego gracza prezentującego podstawowe elementy rozgrywki. Nie wymaga zakładania profilu. Charakteryzuje się  większą gotówka dostępną dla każdego gracza na początku gry i odblokowanymi wszystkimi gatunkami. Brak możliwości ustawiania opcji rozgrywki, zapisu gry oraz trofeów. W tym trybie można używać cheat codów.

Wyzwania

Tryb przeznaczony dla jednego gracza. Polega on na rozegraniu serii gier w trakcie których pokonujesz kolejne, coraz to trudniejsze wyzwania. W trybie tym dostępne są trofea. Twoje postępy zapisywane są w profilu. Więcej o wyzwaniach dowiesz się tutaj.

Gra imprezowa

Przeznaczona jest zarówno dla jednego jak i wielu graczy. W tym trybie większość trofeów jest niedostępna. Jednak gracz ma możliwość dowolnego modyfikowania ustawień (np. liczbę rund, własny zestaw twórców czy też ustawienie stopnia realizmu). Darczyńcy od poziomu brązowego mają odblokowany wszystkie gatunki od początku gry. Darczyńcy od poziomu brązowego mogą korzystać w tym trybie z cheat codów (spowoduje to blokadę zdobywania trofeów oraz brak eksportu filmów do MovieStats po zakończeniu danej rozgrywki)

Kariera

Tryb dla jednego gracza. Podzielony został na trzy etapy odpowiadający różnym stopniom trudności. Gracz przez całą swoją karierę na danym poziomie, oprócz produkcji filmów próbuje realizować coraz to trudniejsze cele, które stawia przed nim gra. Gdy osiągnie on odpowiednią ich liczbę na danym poziome odblokowuje się kolejny poziom. W trybie tym nie można modyfikować żadnych opcji gry wszystkie parametry są ustawione na jak największy realizm. UWAGA: Długi czas czas rozgrywki (5-10 godzin!). Więcej o trybie kariery znajdziesz tutaj.

 

Porównanie trybów gry

Poniższa tabela prezentuje porównanie najważniejszych parametrów między poszczególnymi trybami gry.

 

Rodzaj gry

Szybka gra

Wyzwania

Imprezowa

Kariera

Liczba graczy (ludzi)
1 1  1-15  1
Min. czas rozgrywki

20 lat

(240 miesięcy)

Zależy od wyzwania  12 miesięcy 30 / 40 / 50 lat
Max. czas rozgrywki

20 lat

(240 miesięcy)

Zależy od wyzwania  50 lat

(+25 dla darczyńców)

 30/ 40/ 50 lat
Trofea Nie Tak  Ograniczone  Tak
Konfigurowane opcje / Zapis stanu gry Scenariusze / Nie Nie / Nie Tak / Tak  Nie / Tak
Cheat kody Tak Nie Nie (dla darczyńców TAK) Nie
Profil gracza Nie Wymagany  Wymagany Wymagany
Własne zestawy twórców
Nie Nie Tak Nie
Stories Nie Nie Tak Nie
Gra+ (dla darczyńców)
Nie Tak Tak Nie

Pomoc

 

%d bloggers like this: