Vanity Fair

> Pomoc > Przebieg gry > Zakończenie rundy

Pewnie nie raz natrafiliście na zestawienia typu „10 najlepszych filmów wszech czasów”, „5 najgłupszych komedii młodzieżowych”, bądź „15 najgorętszych nazwisk Hollywood”. W Biznesie Filmowy również od czasu do czasu pojawiają się tego typu zestawienia bazujące na filmach wyprodukowanych w trakcie rozgrywki.

Termin Vanity Fair czyli Targowisko Próżności to tytuł powieści Williama Makepeaca Thackeraya wydanej w 1847 a będącej satyrą na angielskie społeczeństwo XIX wieku. To miejsce podejrzane, pełne fałszu, obłudy, kłamstwa i szacunku dla pozorów. Vanity Fair to także nazwa popularnego magazynu poświęconego kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie. I w tym kontekście trzeba go interpretować w grze.

Dwa główne typy zestawień dostępne w grze to te dotyczące twórców oraz filmów. Zestawienia twórców dotyczą ich konkretnych parametrów czyli np: talentu, predyspozycji do gry w komediach, dramatach, filmach akcji etc. Dodatkowo mogą być podzielone ze względu na płeć (kobiety, mężczyźni, animki) czy zawód (reżyserzy, aktorzy, postacie wirtualne) a także na przedział wiekowy twórców (czyli np. młode talenty, aktorzy po 40-stce, czy listę wszech czasów).

Zestawienia filmów dotyczą filmów wyprodukowanych przez wszystkich graczy i mogą dotyczyć np: zysku, publiczności, reklamy, efektów specjalnych czy oceny.

Oczywiście mogą to być zastawienia najlepszych lub najgorszych (zarówno osób jak i filmów).

Vanity Fair należy oczywiście traktować nieco z przymrużeniem oka (jak większość tym podobnych zestawień).

> Pomoc > Przebieg gry > Zakończenie rundy

%d bloggers like this: