W kolejnej wersji: Nowy typ graczy czyli nie tylko Netflix

W edycji 2021 pojawi się nowy typ graczy…. “nie gracze” :). Czym będą się charakteryzować i w jakim celu zostaną wprowadzeni o tym dowiecie się w dzisiejszym wpisie.

Aktualnie w grze można rozróżnić 3 typy producentów:

 • Gracze kierowani przez ludzie,
 • komputerowi gracze sterowani przez AI
 • oraz wirtualni producenci.

Wirtualni producenci to prawdziwe studia, które są wypełniaczami BoxOffice oraz Festiwali Filmowych. Ponieważ coraz więcej osób domaga się wprowadzenia platform streamingowych (tak, szczególnie młodsi gracze – fajnie, że jacyś są 😉 – chcą widzieć w grze Netflixa) postanowiłem w jakiś sposób odpowiedzieć na te prośby. Jednak zrobię to w nowy sposób dający pewne dodatkowe możliwości. 

Otóż będzie to zrealizowane przez nowy typ graczy (Nie Graczy). Nazwa pochodzi od tego, że z jednej strony gracz (człowiek) nie będzie miał żadnego wpływu na tych graczy (tzn nie będzie sobie mógł wybrać takich graczy do rozgrywki lub nie). Po drugie tacy gracze będą się pojawiać dynamicznie w trakcie trwania rozgrywki. Wynika to z faktu, że Netflix to stosunkowo nowy wynalazek i nie specjalnie pasuje do “realistycznej” części Biznes Filmowego. Pojawiał się on będzie więc w określonym przedziale czasowym rozgrywki. Czy w związku z tym przed Netflixem nie będzie niczego…? – Nie zupełnie.

Otóż takich “nie graczy” będzie 3 rodzaje. Serwisy VOD, Stacje Telewizyjne, oraz Firmy/Korporacje.

Oto “nie gracze” którzy dołączą do gry gdy zostanie ona rozpoczęta w 2000 roku.

Stacje Telewizyjne oraz Korporacje będą mogły pojawiać się we wcześniejszej fazie rozgrywki (ale też nie jednocześnie), najpóźniej pojawią się serwisy VOD. Dodatkową ciekawostką wynikającą z takiej mechaniki jest fakt… że wraz z progresem gry, stawać się ona będzie trudniejsza (bo pojawiać się będzie nowa konkurencja – co ciekawe, ta konkurencja będzie miała spore możliwości – większe niż zwykły gracz czy nawet gracz komputerowy). 

Co więcej jako, że “nie gracze” będą tak naprawdę graczami (których jednak nie wszystkie ruchy będą widoczne) otrzymamy dodatkowy bonus w postaci możliwości tworzenie filmu dla Netflixa – lub np. stacji telewizyjnej (będzie to po prostu funkcja zostanie producentem wykonawczym – choć możliwa z drobnymi twistami ) o co też niektórzy gracze prosili. A po co Korporacje… jak się domyślacie aby zlecać wam produkcję reklamówek… czyli specyficznych, filmów krótkometrażowych.

Jak Wam się podoba ta funkcja? Macie jakieś dodatkowe sugestie?

4 komentarze do “W kolejnej wersji: Nowy typ graczy czyli nie tylko Netflix”

  • No jeszcze trochę to potrwa, bo o największym feature jeszcze będę pisał… i prace nad nim wciąż trwają.

 1. Super sprawa. Lubię wracać do BF co jakiś czas i zawsze trafiam na dobre nowiny albo jakieś nowe aktualizacje.

  Moja sugestia:
  Poprzednie forum było żywsze, obecne jest no… martwe. Może rozważasz powrót do innego skryptu dla for dyskusyjnych? Obecne trochę odpycha.

  Twoja gra nie ma sobie równych – postaraj się ja trochę rozreklamować.

  • Jeżeli chodzi o żywotność forum to nie wydaje mi się aby problem leżał w enginie na którym jest ono postawione. Problem jest raczej z przedziałem wiekowym graczy. Otóż produkcja z wielu względów jest raczej niszowa a ponadto wiekowo gracze są już raczej osobami zarabiającymi na siebie i mającymi poważniejsze sprawy na głowie niż udzielanie się na forum growym. Szczerze to więcej informacji dostaje w prywatnych wiadomościach na Facebooku niż na forum. Inna sprawa że poprzednie forum wbrew pozorom wcale nie było bardziej żywotne. No może 5 lat temu coś tam się jeszcze działo (zresztą sprawdź na daty wpisów).

   Co do przejścia na nowy engine były dwa tego powody.
   a) wsparcie dla języka angielskiego (gra już przestała być typowo lokalna a aktualnie rozkład graczy jest mniej więcej 50/50 jeżeli chodzi o polsko i nie polsko języcznych)
   b) integracja z wordpressem, który stoi na moim serwerze (dzięki czemu mam nad nim kontrolę, a ostatnio wiele z darmowych serwisów po prostu znika… szczególnie tak niszowe jak fora)

   Jeżeli chodzi o wygląda forum to być może jest ono nieco bardziej skomplikowane na pierwszy rzut oka ale ma zdecydowanie więcej opcji.
   Więc zmiana forum raczej nie wchodzi w grę.

   Co do rozreklamowania… to niestety nie jest to taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać (o ile nie chce się poświęcić więcej czasu na marketing niż na pisanie samej gry – no a na to, z jednej strony nie mogę, a z drugiej nie chcę, sobie pozwolić.) Odnośnie skuteczności marketingu to niestety gra wygląda jak wygląda i jej spartański wygląda nie pomaga w jej “sprzedawaniu”. Youtuberzy nie raczą nawet odpisać na maila (a do kilku nawet wysłałem info że taka gra istnieje z szczegółowym opisem i wszelkimi materiałami). I to od youtuberów którzy zajmują się grami indie / tycoonami (czyli powiedzmy, że gra powinna być w ogólnym kręgu zainteresowań danego youtubera). No ale lepiej zrobić filmik o czymś bardziej popularnym… a na pewno lepiej wyglądającym lub czymś bardzo głupim dla przysłowiowej “beki” bo z tego są kliki i kasa z reklam… a na tym ten cały youtube teraz polega.

   Niestety taka jest dzisiejsza internetowa rzeczywistość… w sumie to jest temat na zupełnie odrębny (i całkiem długi wpis).

   Co do reklamy to pozostaje tylko dobre słowo zadowolonych graczy… na nic innego w tej chwili nie bardzo można liczyć…

   P.S nie macie problemów z pisaniem komentarzy? (bo ja, jako admin tej strony nie mogę wysłać komentarza ze strony… muszę korzystać z panelu admina – o ironio )

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: