W kolejnej wersji: Nowe typy odpowiedzi

W kolejnej wersji niektóre questy, wywiady i konferencje prasowe zostaną rozszerzone o nowy sposób interakcji. Będą nimi otwarte odpowiedzi czyli takie gdzie sami będziecie musieli/mogli wpisać dowolny tekst.

Odpowiedzi typu otwartego nie pojawiły się w pierwotnej wersji ponieważ generalnie wprowadzają one wiele problemów. Przede wszystkim nie da się ich interpretować (a przynajmniej jest to bardzo skomplikowane biorąc pod uwagę wielojęzyczność gry). Nie da się też za bardzo kontrolować tego co gracz wpisze, więc trudno coś z takimi informacjami zrobić. Dodatkowy problem, to fakt, że wymagają one nieco wysiłku intelektualnego, więc często mogą być ignorowane przez niektórych graczy. Z drugiej strony u innych graczy taki prosty zabieg czasami pozwala zwiększyć zaangażowanie. 

Co jeszcze będzie wyróżniał ten typ pytań? Otóż pytania z otwartymi odpowiedziami będą poddawana telemetrii. A konkretnie, odpowiedzi będą przesyłane do MovieStats. Ma to na celu długofalowe ulepszenie gry… w postaci użycia Waszych ciekawych, intrygujących bądź zabawnych odpowiedzi, jako opcje odpowiedzi na konkretne pytania.

Dlatego też w kolejnej wersji gry niektóre pytania w trakcie wywiadów lub konferencji możecie trafić w wersji zamkniętej (mając do wyboru określoną z góry listę odpowiedzi) lub otwarte (gdzie będziecie mogli wpisać co chcecie). Zachowanie to będzie losowe… ale myślę, że urozmaici nieco zbyt często powtarzające się pytania na konferencjach.

Dodatkowym powodem wprowadzenia takiej możliwości jest największa funkcjonalność, która pojawi się w Edycji 2021… ale jako, że prace nad nią wciąż trwają bardzo intensywnie na razie nie będę zdradzał szczegółów… więcej o niej w jednym z kolejnych wpisów. 

%d bloggers like this: