W kolejnej wersji: Właśni Kultowi bohaterowie oraz aktualizacja zestawu 65

Po tym jak poinformowałem Was, że w kolejnej wersji będzie można dodawać własne monstra, otrzymałem sygnały, że również chcielibyście mieć możliwość dodawania kultowych bohaterów bezpośrednio z gry.  Co prawda tutaj funkcjonalność nie jest tak krytyczna (kultowych bohaterów możecie w prosty sposób dodawać z MovieStats) jednak po zastanowieniu stwierdziłem że w sumie czemu nie dać Wam również takiej opcji.

Co prawda użytkownik któremu bardzo zależało na tej funkcjonalności miał nieco niestandardowy przypadek (bardzo chciał on mieć Toma Cruisa jako Iron Mana z dedykowanym zdjęciem) ale być może takich niestandardowych przypadków jest wśród graczy więcej ;).

W przypadku rozszerzania zestawu bardzo mi zależy aby nie robić tego tylko “na własny użytek”. Dlatego właśnie powstał MovieStats abyście dodając twórców, których chcielibyście zobaczyć w grze również uczestniczyli w jej rozwoju i aby Wasza aktywność miała także pozytywny wpływ na całą społeczność graczy.  Dlatego też postanowiłem rozszerzyć funkcjonalność dodawania kultowych twórców lokalnie w taki sposób aby jednocześni taki twórca był eksportowany na MovieStats. Dzięki temu wasza lokalna praca również może się przyczynić do rozwoju gry. Oczywiście dodane przez Was pliki zanim pojawią się w oficjalnym zestawie zostaną moderowane (niestety wciąż wielu graczy ma problem z odpowiednim przygotowaniem zdjęć). Jednak lokalnie będziecie mogli używać własnych kultowych bohaterów zanim oficjalny zestaw zostanie zaktualizowany. Dodałem tą funkcjonalność również do własnych monstrów…

W przypadku dodawania zdjęć kultowych twórców zasady będą podobne jak zwykle. Same zdjęcia muszą być w formacie jpg (z rozszerzeniem jpg) o wielkości 100 x 120 pikseli czyli standard używany w grze oraz nie przekraczające 9 Kb. Nieco więcej problemów może sprawić odpowiednie nazwanie zdjęcia gdyż wymaga ono odpowiedniego formatu.

I tak będzie to imie nazwisko_kultowy bohater.jpg

Czasami mogą być problemy z odpowiednim dobraniem imienia i nazwiska (gdyż nie powinno ono zawierać specjalnych znaków narodowy – najczęściej). Można to jednak sprawdzić w grze.

Nazwę zdjęć danego twórcy możecie sprawdzić w szczegółowych informacjach o twórcy. Klikając liczbę znajdującą się na górze po lewej stronie zdjęcia.

Skoro jesteśmy już przy twórcach to dzisiaj miała miejsce kolejna aktualizacja zestawu o numerze 65.

Znajdziecie w niej dodanych lub zaktualizowanych 82 twórców oraz 230 zdjęć.

Najwięksi kontrybutorzy tej aktualizacji to:

  • Luke
  • Dean
  • Arek

Jak zwykle dziękują za kontrybucje.

Aktualizacja nastąpi po rozpoczęciu nowej gry z domyślnym zestawem twórców (szczegóły znajdziecie tutaj).

%d bloggers like this: