W kolejnej wersji… Uzależnienia

W trakcie gry pewnie zdarzyło Wam się natrafić na różne zdarzenia losowe. Wśród nich były na przykład takie dotyczące narkotyków. Do tej pory były to jedynie wzmianki, które skutkowały co najwyżej wydłużeniem czasu produkcji lub ewentualnie potrzebą zapłacenia jakiejś kaucji. Jako, że używki są dosyć istotnym tematem świata celebrytów, postanowiłem nieco rozszerzyć ten aspekt w grze… i tak oto w kolejnej edycji gry pojawią się uzależnienia.

Sprawdźcie opis twórcy i sekcje uzależnienia…

Każdy z twórców będzie miał dedykowane statystyki poświęcone temu tematowi. I tak kiedy twórca natrafi na zdarzenie np. posiadania narkotyków wówczas jego uzależnienie od narkotyków wzrośnie. 

Oczywiście uzależnienie nie będą ograniczone tylko do “prochów”. Znajdziecie tam również inne typy z których najbardziej oczywiste to hazard czy alkohol. Im wyższa wartość uzależnienia tym więcej problemów może spotkać danego twórcę lub nasz plan filmowy na którym go zatrudniamy. 

Uwaga, ekstremalny stopień uzależnienia będzie mógł doprowadzić nawet do śmierci takiej postaci. Oczywiście będą pewne środki aby temu zapobiec, a mianowicie możliwość wysłania takiego delikwenta na odwyk. Nie w każdym momencie jednak będziemy mieli taką możliwość, a z drugiej strony nasz bohater wcale nie musi się na taką kurację zgodzić.

Oczywiście wraz z uzależnieniami pojawią się także nowe wydarzenia w trakcie produkcji dotyczące tego aspektu gry lub zostaną zmodyfikowane istniejące. Na przykład suma wszystkich uzależnień danego twórcy będzie wpływać na jego poczytalność w trakcie wywiadów… co może skutkować nie politycznymi wypowiedziami danego twórcy mogące doprowadzić do bojkotu naszego filmu przez określone grupy społeczne, które zostały obrażone przez takiego delikwenta.

To tyle tytułem wstępu odnośnie uzależnień. Oczywiście jak sprawdzą się one w praktyce zobaczymy już wkrótce… choć zanosi się jeszcze na kilka tygodni prac nad nową wersją… bądźcie więc cierpliwi…. intensywne prace trwają.

%d bloggers like this: