W kolejnej wersji… Historia finansowa i analityka

Duża część początkujących graczy wciąż narzeka na nieprzewidywalność gry (a konkretnie nie może się pogodzić z faktem, że jeden film przynosi ogromne zyski podczas gdy drugi, na pierwszy rzut oka podobny, spore straty). Wydaje mi się, że sednem problem nie jest sama nieprzewidywalność, a brak narzędzi pozwalających na analizę tego co dzieje się w grze.. Stąd w nowej wersji pojawi się takie narzędzie w postaci prostych narzędzi analitycznych.

Aktualnie dostępne informacje o finansach (kosztach i przychodach) filmu są skondensowane. To znaczy w każdym momencie możecie sprawdzić takie parametry jak jego koszt, zysk, bilans czy stopę zwrotu, a także kwoty jakie przeznaczyliście na reklamę bądź postprodukcję. Są to jednak informacje wyłącznie na daną chwilę – bez możliwości prześledzenie historii. Sprawia to, że nie da się obserwować zmian tych wskaźników w czasie. Utrudnia to znalezienie zależności (np. fakt, że premiera Twojego nowego filmu wpływa na popularność => zyski Twoich starszych produkcji w BoxOfficie).

Dlatego też w nowej wersji, w szczegółowych informacjach o filmie, pojawi się nowa zakładka Analityka. Będziecie tam  mogli sprawdzić jakie koszty/zyski rozkładały się w czasie zilustrowane wykresami. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić jak niektóre wydarzenia wpływały na zyski Waszej produkcji.

Mam nadzieję, że to nowe narzędzie okaże się przydatne przy analizie historii finansowej waszych produkcji. Jeżeli macie jakieś pomysły na temat informacji statystycznych dotyczących Waszych filmów, które chcielibyście zobaczyć to dajcie znać. Zobaczymy co da się zrobić (jeżeli nie w najbliższej wersji to w przyszłych aktualizacjach).

%d bloggers like this: