W kolejnej wersji… Kultowe scenariusze na wolnym rynku

Kultowe scenariusze to scenariusze w Biznesie Filmowym powstałe na podstawie prawdziwych filmów i danych o nich pochodzących z serwisu IMDB. Wprowadzone one zostały aby dodać nieco smaczków oraz immersji. Nie miał być dostępne do kupienia dla graczy. Jeden z graczy podsunął pomysł aby można było kupić kultowe scenariusz. Choć nie jestem pewny czy jest to dobry pomysł to taka możliwość pojawi się w kolejnej wersji gry.

Jak

Kultowe scenariusze w edycji 2020 będą się pojawiać na rynku scenariuszy, gdzie gracz będzie mógł je zakupić (nie będą to wszystkie scenariusze tylko, te których nie zrealizują komputerowi gracze). Scenariusze te będą specjalnie oznaczone (podświetlony) a ich autorem będzie IMDB. Oczywiście cena takich scenariuszy będzie dużo wyższa niż pozostałych scenariuszy dostępnych w grze.

Dlaczego nie musi to być najlepszy pomysł

Przyznam, że nie jestem przekonany o całkowitej słuszności tego pomysłu, a to z prostego faktu, że boję się, że gracze zamiast kreatywnie podchodzić do tworzenia filmów i produkować je bazując na własnych pomysłach będą skupiać się na “polowanie” na znane wszystkim filmy. Przypominam, że produkcja filmów na podstawie kultowych scenariuszy to droga zabawa, a efekt nie zawsze musi być zgodny z oczekiwaniami gracz (tzn film taki może zyskać znacznie gorsze oceny niż w rzeczywistości albo dużo słabsze zyski). 

Dlatego dopuszczam taką możliwość, że funkcja ta jednak zniknie w przyszłości z gry ale póki co zaryzykuję i poczekam na Wasze reakcje.

%d bloggers like this: