Opinie o Edycji 2018

Minął już tydzień od premiery edycji 2018 czas więc na poznanie Waszych opinii na temat najnowszej wersji gry. Co prawda już dostałem od kilku osób kilka miły słów sugerujących, że przypadła Wam ona do gustu ale chętnie bym poznał nieco bardziej szczegółowe wrażenia z gry.

Szczególnie, że wkrótce powinna pojawić się pierwsza aktualizacja. Choć wygląda, że już pierwsza wersja edycji 2018 jest całkiem stabilna (przynajmniej nie otrzymałem sygnałów aby coś mocno się sypało.) To kilka błędów logicznych udało się już wykryć. Nie są one krytyczne ale dobrze by było je naprawić zanim zaczniecie je wykorzystywać 🙂

Jak zwykle chciałbym od Was usłyszeć wszystko to, co Wam się podoba jak również te elementy, które można by poprawić. Oczywiście nowe pomysły również są mile widziane (tylko nie szalejcie za mocno 😉 ale te większe będą musiały poczekać na przyszłoroczny release. Zawsze istnieje jednak szansa, że pewne drobiazgi mogą zostać dodane w najbliższej aktualizacji.

Interesują mnie też bardziej ogólne uwagi. Po umieszczenie informacji o grze na Reddicie okazało się, że choć wiele osób sprawdziło grę, nie wiele ją ukończyło – choćby raz. Co ciekawe bardzo dużo osób wybierało tryb kariery (który jest jasno opisany jako ten najtrudniejszy). Tak więc zaczynam mieć podejrzenia, że coś jest nie tak z trybami gry (jest ich za dużo) i będę musiał poważnie przemyśleć ten element.  A jakie jest Wasze zdanie na temat trybów… uważacie że jest ich za dużo, któreś są zbyteczne lub duplikują się… macie jakieś inny pomysły na nie? (Ja już po dyskusjach z użytkownikiem Trylogia) pewne mam, ale zawsze możecie mnie czymś jeszcze zainspirować.

Kolejnym ciekawym aspektem są tutoriale. Otóż w założeniach miały ona pomóc początkującym graczom w ogarnięciu podstawowych elementów… no i tu też dostałem ciekawy feedback… otóż niektórych przytłacza ilość informacji, która na początku jest serwowana graczowi… Domyślam się, że osoby które to czytają znają grę już całkiem nieźle i może tego tak nie odczuli ale chętnie bym posłuchał opinii świeżych graczy.

Pozostają też takie kwestie jak interfejs użytkownika oraz wydajność. Na pewno w najbliższej wersji uda się zoptymalizować czas wczytywanie kultowych filmów i scenariuszy na początku gry. Będzie znacznie szybciej. Dostałem jednak sygnały, że coś niedobrego dzieje się podczas produkcji filmów (odświeżanie listy po wybraniu twórcy potrafi trwać kilkadziesiąt sekund czyli bardzo długo) spotkaliście się z takim problemem?

To tylko kilka przykładowych tematów to dyskusji. Jak zwykle możecie komunikować się w dowolny sposób (facebook, komentarze, forum, mail). Choć w przypadku długich tekstów chyba najefektywniejszy jest kontakt mailowy.

No dobra bo trochę się rozpisałem… teraz Wasza kolej 😉

2 komentarze do “Opinie o Edycji 2018”

 1. Co do wyczytywania listy, najgorzej jest przy twórcach, których nie określiliśmy wcale, mam na myśli bezpłciowych, Ci potrafią zamrozić grę na kilkadziesiąt sekund, a i tak potem określam w filtrach odpowiednią płeć.
  Kolejnym takim mini błędem jest fakt, że przy odznaczeniu opcji nie pokazywania wyników festiwali gdy nie ma na nich naszego filmu nie działa przy Cannes i chyba Sundance, one pokazują się mimo wszystko. No i przy Cannes nieco zawieszają się okna, nakładając się na siebie i trzeba specjalnie przewertować okienka by zobaczyć co tam w Cannes słychać.

  • No na pewno jest najgorzej bo wtedy nie ma żadnego filtru więc jest najwięcej rekordów do wyświetlenia… z tym że jakoś nie zauważyłem tego problemu bo ja najczęściej i tak filtruje listę albo castingiem albo cenowo… Ale fakt problem jest (i chyba znalazłem miejsce gdzie można to by nieco zoptymalizować). Skoro i tak określasz później płeć to może wogołe zrezygnować z nieokreślonej płci w grze… tzn scenariusz musi mieć ją określoną zawsze…
   Z tymi festiwalami to dziwne jest bo właśnie odznaczyłem i nic mi się nie pokazało… pamiętaj że “nasze filmy” oznacza też filmy komputerowych graczy – oni są też liczenie jako gracze – czyli jeżeli jest jakikolwiek film pokolorowany na liście festiwali nawet jeżeli nie jest to Twój to taki festiwal się wyświetli.
   Z nakładaniem też nie zauważyłem problemu… musiałbyś znaleźć ten konkretny przypadek i dojść jak go zreprodukować.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: