Premiera! Biznes Filmowy 2 Edycja 2018

Po kilkunastu tygodniach intensywnych prac, z przyjemnością chciałbym zaprezentować Edycje 2018 Biznesu Filmowego 2. Zanim jednak przejdziecie do pobierania pliku, kilka słów podsumowujących dotyczących tego co znajdziecie w tej wersji.

 

Oprócz nowej konwencji nazewniczej gra wprowadza wiele nowych elementów, które jeszcze bardziej realistyczne pozwalają oddać świat Biznesu Filmowego. Wśród nowych elementów, które zostały dodane w tej wersji znajdziecie:

 • Casting ułatwiający decyzję kogo obsadzić w Twoim filmie,
 • Wydarzenia w trakcie produkcji oraz decyzje producenta, które wymagają dynamicznej reakcji gracza na sytuacje, które zdarzają się na planie,
 • Kontrakty z twórcami umożliwiające zabezpieczenie sobie wykorzystania dowolnego twórcy w kontynuacjach,
 • Uniwersa  czyli meta-poziom pozwalający na tworzenie skomplikowanych zależności między naszymi produkcjami oraz wykorzystywanie bohaterów z innych filmów (crossovery),
 • Licencje czyli możliwość handlowania prawami do filmów między graczami,
 • Plotki interesujące zdarzenie ze świata gry,
 • Gracz w jury festiwalu, gracze o wysokim prestiżu mogą być zapraszani do jury festiwali,
 • Ulepszona sztuczna inteligencja– zaawansowana sztuczna inteligencja wykorzystująca sequele, handel licencjami oraz casting sprawia, że gra zaczyna żyć własnym życiem,
 • Tutoriale tłumaczące główne pojęcia w grze,
 • i inne, między innymi usprawnienia interfejsu użytkownika oraz algorytmów nowi twórcy i recenzje, poprawki błędów i balansu i wiele innych drobnych usprawnień.

Kilka informacji statystycznych o edycji 2018:

 • zestaw twórców w wersji 49 zawierający ponad 3300 twórców
 • ponad 5200 elementów recenzji
 • ponad 10 000 zdjęć twórców i kultowych bohaterów

Jeżeli interesuje Was bardziej szczegółowy wgląd w poszczególne funkcje polecam zapoznać się z obszernym tekstem umieszczonym na moim osobistym blogu opisującym w bardzo drobiazgowy sposób mechanikę i motywacje stojące za wprowadzonymi nowymi elementami.  Natomiast krótkie podsumowanie najważniejszy modyfikacji i poprawek zmian znajdziecie w historii wersji.

Aby zobaczyć obrazki z wersji anglojęzycznej zajrzyj do sekcji Screenshoty.

W związku ze sporymi zmianami w grze postanowiłem wyczyścić aktualną bazę MovieStats ze statystyk oraz filmów. Wasze profile zostały (nie musicie ich tworzyć ponownie) jednak wszystkie informacje statystyczne zostały zresetowane. Ułatwi to śledzenie ewentualnych problemów z nową wersją.

Pewnie już z niecierpliwością czekać aby sprawdzić nową wersję. Pobierzecie ją jak zwykle z podstrony pobierz BF2.

Oczywiście jak zawsze czekam na Wasze uwagi, pomysły, reakcje no i oczywiście informacje o problemach lub błędach.

Jeżeli do tej pory nie słyszeliście o Biznesie Filmowy i jesteście tutaj po raz pierwszy to możecie też zajrzeć do sekcji Director’s Cut oraz Pomocy, gdzie znajdziecie wiele informacji, które mogą Wam pomóc w początkowej fazie poznawania, tej już dosyć rozbudowanej, gry.

Jeżeli gra się Wam podoba przypominam o możliwości Darowizny 🙂

Życzę przyjemnej zabawy!

6 komentarzy do “Premiera! Biznes Filmowy 2 Edycja 2018”

 1. Napisze krótko, dziękuje mistrzu! Od początku roku wchodziłem i wyczekiwałem na nową wersje!

    • Nie to nie błąd (choć na początku tak może się wydawać) tak to teraz działa. Po prostu doszedłem do wniosku, że może być irytujące to, że gracz chce kogoś zatrudnić i gdy klika to okazuje się, że żądania tego twórcy są dużo wyższe i gracza nie stać na to aby go zatrudnić… nie jest to problem gdy raz się tak zdarzy jednak, gdy jednk próbuje się N-razy i okazuje się, że za każdym razem mamy za mało gotówki to można się zdenerwować. Stąd teraz cena pokazywana na liście to cena już “po” negocjacji.
     Natomiast podświetlenie na żółto ma sygnalizować, że cena danego twórcy jest wyższa niż “standardowa” i że normalnie (gdybyśmy mieli lepszy prestiż lub nasza produkcja bardziej by pasowała pod profil danego twórcy) to zapłacilibyśmy mniej.
     Inna sprawa że ceny takich twórców którzy chcą negocjować nieco spadły (jest mniejszy próg tego by twórca zgodził się wziąć udział w naszej produkcji). Niektórzy gracze marudzili, że nie mogą zdobyć dużego prestiżu i zatrudniać najlepszych twórców… więc nieco ułatwiłem ten element.

 2. Fantastycznie! Przede mną 12-godzinny lot ma wakacje… już wiem, jak go spędzę 🙂

  Marzy mi się wersja na telefon… 🙂

  • Życzę udanej podróży i przyjemnie spędzonego czasu w jej trakcie ;). Co do wersji mobilnej to niestety nie ma jej w planach.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: