W kolejnej wersji… Plotki

Aby zwiększyć zaangażowanie w rozgrywkę za namową jednego z graczy (pozdrowienia dla Kacpra) postanowiłem wprowadzić element, który być może nie ma zbyt wielkiego znaczenie praktycznego ale sprawia, że gra wydaje się “żyć własnym życiem”. Tym elementem są plotki.

Plotki doczekają się odrębnego panelu na stronie głównej gry w którym będą się pojawiały różne wiadomości dotyczące świata filmowego.

Będą to zarówno informacje o relacjach między twórcami (przeniesiony z głównego okna wydarzeń aby oszczędzić tam miejsce). Informacje o tym kto, z kim, u kogo i w jakiej produkcji weźmie udział, a także plotki o planach producentów komputerowych wynikających z wyborów i decyzji sztucznej inteligencji.

Co ciekawe plotki w większości przypadków będą bazowały na rzeczywistych akcjach, które wydarzyły się w grze. Tzn. jeżeli zobaczycie tekst

Czy zobaczymy X w sequelu F?

Oznacza to, że komputer próbował zatrudnić do filmu danego twórcę (ale nie koniecznie musiało mu się udać np. zabrakło mu funduszy).

Będzie sequel X!

Oznacza, że producent rozpoczął pracę nad scenariuszem sequela X.

Do plotek będą także lądowały konsekwencje decyzji producenckich (o ile dane decyzja wywoła jakieś konsekwencje). Dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać co tam w plotkach słychać.

Przyznam szczerze, że ostatnio podczas testowania najbardziej intrygowało mnie śledzenie tych plotek. I patrzenie co się dzieje z poszczególnymi seriami i twórcami, a także konsekwencjami różnych wyborów podjętych przez sztuczną inteligencję 🙂

Mam nadzieję, że Was też to wciągnie ;).

%d bloggers like this: