W kolejnej wersji… Zdjęcia młodych talentów

Najwyższy czas podzielić się z Wami pierwszymi informacjami dotyczącymi Edycji 2020 gry. Dzisiaj o małej rewolucji związanej ze zdjęciami młodych talentów.

Młode talenty czyli twórcy fikcyjni, generowani w trakcie gry na początku nie posiadali własnych zdjęć. Otrzymywali oni zdjęcie generyczne po którym łatwo było można odróżnić ich płeć. W poprzedniej edycji sytuacja nieco się zmieniła gdyż otrzymali oni awatary w formacie kreskówkowym. W kolejnej edycji idziemy jeszcze dalej i młode talenty otrzymają bardziej realistyczne zdjęcia. A wszystko to będzie możliwe dzięki… sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja (AI) jest ostatnio bardzo modnym tematem który śmiało wkracza w kolejne dziedziny naszego życia. Jednym z tych dziedzin jest grafika komputerowa. Ostatni kilka firm postanowiło wykorzystać techniki wykorzystywane przez AI do tworzenia zdjęć nie istniejących ludzi. Jednym z takich projektów jest np: This Person Does Not Exist drugim generated.photos

I to właśnie twarze wygenerowane przez ten drugi z projektów wykorzystam w grze. Otóż twórcy genrated.photos udostępnili 100 000 zdjęć nie istniejących ludzi do dowolnego użytku. Gdy zacząłem przeglądać tą bazę okazało się że nie wszystkich z tych zdjęć nadają się jednak do wykorzystania. Algorytmy choć imponujące wciąż generują dużo artefaktów. Mimo wszystko udało się wyselekcjonować ok 5000 zdjęć które powinny sprawdzić się w grze.

Dzięki temu nasze młode talenty nabiorą ludzkich twarzy i będą bardziej realistyczne… Z ciekawostek przy testowej rozgrywce zauważyłem, że często nie jestem w stanie odróżnić prawdziwego (mało znanego aktora) od postaci wygenerowanej przez grę… zobaczymy czy nie przyniesie to jakichś nieoczekiwanych komplikacji dla graczy. Na pewno wpłynie na immersję w samej grze.

Uwaga zdjęcia generowane przez AI będą wykorzystywane tylko dla aktorów (i zawodów które mogą być wykorzystywani jako aktorzy). Stąd takie generowane postacie jak reżyserzy, operatory i kompozytorzy wciąż będą korzystali z symbolicznych zdjęć (określające płeć). W przypadku animek otrzymają one zdjęcia w postaci awatarów kreskówkowych (aktualnie używanych przez młodych twórców).

%d bloggers like this: