W kolejnej wersji… Licencje czyli prawa do filmu

W dzisiejszym świecie istotne znaczenie odgrywają licencje dotyczące konkretnych artefaktów (pop)kultury. Pozwalają one na tworzenie filmów bazujących na danym pomyśle. Koncepcja licencji (w sensie praw do filmów) pojawi się w kolejnej wersji gry.

Cały mechanizm będzie działał w następujący sposób. Gracz, który wyprodukował film automatycznie posiada licencję do niego. Licencja umożliwia tworzenie sequeli. W nowej wersji pojawi się opcja sprzedawania/kupowania licencji, a dzięki temu tworzenia różnych rodzajów sequeli danego filmu przez nowego właściciela. Oczywiście producent, który sprzedał licencję nie ma już możliwości tworzenia sequeli na jego podstawie (chyba, że ponownie odkupi do niego prawa).

Ze względu na skomplikowany interfejs jaki należało by stworzyć nie przewiduję możliwości kupowania/sprzedawania licencji między graczami-ludźmi. (Możliwa więc będzie sprzedaż/kupno licencji między człowiekiem i komputerem). Oczywiście nie zawsze gracz komputerowy będzie z ochotę sprzedawał nam prawa do swoich najlepszych produkcji (i vice versa nie będzie chciał kupić od nas prawa do każdego naszego “gniota”). Mam nadzieję, że ta drobna opcja znajdzie swoje zastosowanie i wpłynie pozytywnie na zaangażowanie graczy.

%d bloggers like this: