Nowa sonda o remaku pierwszej części gry

Od dzisiaj pora na nową sondę zanim jednak poznacie jej szczegóły kilka słów komentarza do wyników sondy poświęconej stopniu trudności Biznesu Filmowego.

Pytanie brzmiało:

Jak oceniłbyś stopień trudności BF2?

Oddano 67 głosów a wyniki prezentowały się następująco.

  • zdecydowanie za trudny (13%, 9 głosów)
  • nieco zbyt trudny (34%, 23 głosów)
  • w sam raz (39%, 26 głosów)
  • nieco zbyt łatwy (7%, 5 głosów)
  • zdecydowanie za łatwy (7%, 4 głosów)

Wydaje się, że generalnie stopień trudności Biznesu Filmowego 2 jest właściwy, choć niektórzy twierdzą, że nico zbyt trudny. Być może wynika to z faktu, że nie sprecyzowałem w pytaniu o jaki tryb gry mi chodzi. Wielu nowych graczy bowiem rzuca się od razu na głęboką wodę i próbują trybu kariery jako pierwszej gry. Nie jest to dobry pomysł, gdyż w założeniach miał być to najbardziej wymagający tryb. Stąd może błędne odczucie że gra jest zbyt trudna. Zastanawiam się nawet czy aby nie zablokować tego trybu i odblokować go dopiero po osiągnięciu jakiegoś doświadczenia przez gracza (np. przejściu pierwszych 10 wyzwań).

Co sądzicie o tym pomyśle?

A teraz nowe pytanie

Czy jest seans robić remake pierwszej części Biznesu Filmowego?

I tutaj zanim zagłosujecie kilka słów wyjaśnienia. Na czym polegałby ‘remake’ pierwszej części. Remake, czyli odświeżona wersje jakiegoś dzieła, z założenia stara się nie zmieniać podstaw na którym bazował pierwowzór. Stąd też główne założenia gry były by takie same. Możemy więc tworzyć filmy gdzie w obsadzie wybieramy dwóch aktorów oraz reżysera. Nie było by więc całego skomplikowania znanego z drugiej części w postaci scenariuszy, gatunków, innych rodzajów twórców, cenzury, grup docelowych etc.

Co natomiast uległo by poprawieniu. Przede wszystkim interfejs użytkownika, który był by bliższy dzisiejszym standardom. Dodatkowo można by wprowadzić usprawnienia w niektórych elementach gry, które sprawdziły się w drugiej części, jak na przykład, sposób reklamowania (kampanie reklamowe), możliwość budowania własnego studia, profile gracze czy też trofea.

Na koniec chciałem zaznaczyć, że jest to tylko sonda i nie oznacza, że remake taki wogóle powstanie. Na razie chciałem tylko wybadać klimat wśród graczy czy widzielibyście taką potrzebę i taki pomysł ma sens.

%d bloggers like this: