Kultowi bohaterowie

Dopiero co pojawiła się nowa wersje gry, a już myślę nad kolejnymi ciekawymi funkcjami. Jeden z kolejnych pomysłów, który pojawił się są tzw. kultowi bohaterowie.

Na czym on polega?

Często zdarza się, że postać odtwarzana przez danego aktora w konkretnym filmie jest na tyle charakterystyczna, że gdy tworzycie swój film (np. odpowiednik tej produkcji) myślicie dokładnie o tej roli.

Stąd pomysł aby aktor odtwarzający daną role posiadał zdjęcie jednoznacznie wskazującą o jaką postać chodzi. Oznacza to, że aktor oprócz standardowych 5 zdjęć przyporządkowanych do jego wieku będzie mógł posiadać dodatkowe zdjęcia takiego kultowego bohater.

Zdjęcie to będzie się pojawiać zamiast standardowego w trakcie produkcji i premiery, gdy dany aktor będzie odgrywał rolę tego kultowego bohatera (czyli w scenariuszu jego rola będzie nazywał się tak samo jak ta postać).

Oczywiście nie będzie to miało wpływu na zyski czy ocenę filmu, jest to raczej taki mały smaczek dla miłośników konkretnego bohatera.

I tutaj potrzebuje Waszej pomocy.

To czy taka funkcjonalność pojawi się w grze i w jakim stopniu zależy od Was. A konkretnie od tego jakich kultowych bohaterów zaproponujecie.

Co trzeba zrobić

Wyślijcie mi zdjęcia bohaterów uważanych przez Was za kultowych w formacie akceptowanym przez grę.

Format zdjęć .JPG o rozmiarach 100×120 pikseli. Rozmiar pliku nie powinien być większy niż 8kb (najłatwiej to zrobić ustawiając stopień kompresji jpg na 80%, ja używam do przeskalowywania/zapisywania takich zdjęć darmowego programu XnView).

Plik powinien mieć nazwę według następującego szablonu:

imie nazwisko act_slynna rola.jpg

czyli np.

harrison ford act_han solo.jpg

Propozycje wysyłajcie na adres: biznesfilmowy@wp.pl

Wszystkie przesłane przez Was pliki znajdą się w kolejnej wersji gry.

Mam nadzieję, że podoba Wam się ten pomysł i chętnie pomożecie w jego realizacji.

4 komentarze do “Kultowi bohaterowie”

  1. A czy aktorzy młodzi, losowani przez grę, poprzez granie w naszych filmach otrzymaliby coś takiego z filmów które produkują gracze ? Wstępnie myślałem,że chodzi o coś takiego, też w kwestii sequelów, bo zauważyłem, że nie wiem czy w sequelu warto nazywać postacie tak samo jak w poprzedniej części i czy gra je ten sam aktor to wtedy coś zmienia 😛

    • Co do młodych aktorów to przez chwilę się nad tym zastanawiałem ale szybko pojawiło się parę nietrywialnych problemów (np. jak sensownie dobrać losowe zdjęcie do płci i wieku, poza tym tych twórców musiało by być setki bo głupio by było gdy raz gracz zobaczy jakieś zdjęcie a w następnej grze będzie już ono skojarzone z postacią o zupełnie innych parametrach… ) więc pomysł szybko upadł…

      Jeżeli chodzi o sequele już pisałem póki co one nie działają (tzn nie mają żadnego wpływu na grę), zastanawiam się nad tym jak powinny działać (i wychodzi mi na to że zupełnie inaczej niż kiedyś planowałem 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: