Miesiąc po premierze MovieStats

Kilka dni temu minął miesiąc od uruchomienia MovieStats. Czas więc na pierwsze statystyki i podsumowanie działalności tego serwisu.

Gracze
W serwisie, do dnia dzisiejszego, zarejestrowało się przeszło 135 osób, przy czym, 91 aktywowało swój profil (kliknęło w link, który otrzymali po rejestracji).

Liczba krajów reprezentowana przez graczy to 3 ale jest to dosyć oczywiste biorąc pod uwagę fakt, że gra, póki co, jest dostępna tylko w języku polskim.

Tylko nieliczni gracze postanowili informować swoich znajomych na Facebooku o zdobytych trofeach w grze.

Wyzwania

 • Rozpoczęliście ponad 490 gier w tym trybie ale tylko 228 zostało ukończonych. Łączny czas spędzony przez graczy to ponad 130 godzin (czas dotyczy tylko ukończonych gier).
 • Pierwsze wyzwanie zostało ukończone przez 37 graczy.  Natomiast 10. już tylko przez 5.
 • Jeden gracz skończył ostatnie wyzwania.
 • Jest jeszcze 5 wyzwań których nikt nie ukończył.

Trofea

 • Wszyscy gracze łącznie zdobyli 1592 trofea: 1105 brązowych, 337 srebrnych, 148 złote i 2 platynowe.
 • 51 trofeów nie zostało jeszcze zdobyte przez żadnego z graczy (no dobrze jednego z nich nie chciałbym abyście zdobyli gdyż jest to anty-trofeum).

Statystyki

 • Dane dotyczące gry standardowej to: 350 gier rozpoczętych. 103 ukończone łączny czas ukończonych gier to ponad 210 godzin.
 • Dla gry imprezowej jest to z kolei 183 gry rozpoczęte, 43 ukończone w ponad 249 godzin.

Nie mam szczegółowych statystyk dotyczących festiwali ale tak na pierwszy rzut oka widać, że najtrudniej zdobyć nagrodę na Nowych Horyzontach oraz Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Z kategorii chyba najrzadziej zdobywana jest nagroda dla głównych postaci żeńskich i efektów specjalnych.

Twórcy
Zaproponowaliście 18 twórców. Przy czym tylko jeden został przez mnie odrzucony i autor tego zgłoszenia nie poprawił uchybień formalnych (zły format zdjęć). Wkrótce więc pojawi się oficjalna aktualizacji. Mam zamiar też napisać tekst, który pomoże Wam w odpowiednim dobieraniu parametrów.

BoxOffice
Do box office trafiła następująca liczba filmów:

 • Gra standardowa: 786
 • Wyzwania: 918
 • Gra imprezowa: 353
 • Kariera: 931

Największy zwrot filmu dla odpowiednich typów gry: 715% (S), 683% (W), 513% (I), 818%(K)
Najwięcej zdobytych nagród przez jeden film: 17.

Kariera
W trybie tym rozpoczęliście aż 736 gier ale tylko 54 zostały ukończone. W sumie zajęło to Wam ponad 285 godzin. Najwięcej celów ukończonych przez jednego gracza w trakcie jednej gry to 35 (na 45 możliwych). Natomiast najlepsza zdobycz punktowa to ponad 27500 punktów.

Moje uwagi i komentarze

Całkiem spory odsetek osób nie aktywuje konta po rejestracji w serwisie. Przyznam, że nie do końca wiem z czego wynika. Rejestracja nie jest obowiązkowa i spokojnie można sprawdzić grę bez przechodzenia tego procesu, a dopiero, gdy przypadnie ona do gustu, można dokonać rejestracji w MovieStats.

Być może część z nowych użytkowników ma problem z błędem, który może pojawiać się na niektórych systemach Windows 7/Vista. Problem jest ogólnie znany graczom BF, a jego  rozwiązanie znajdziecie na forum. Są to jednak tylko moje domysły, bo nikt, póki co, nie zgłaszam mi, że nie jest w stanie uruchomić nowej wersji gry.

 Jest spora dysproporcja pomiędzy liczbą gier rozpoczętych, a ukończonych. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w głównej mierze odpowiada za to brak opcji zapisy gry.

Dość niespodziewanie dla mnie, najwięcej rozpoczętych gier odnotował tryb kariery. Wydawało mi się, że jest to najtrudniejszy z trybów, a przez swoją długość, najmniej przyjazny do grania (trzeba mieć dużo czasu wolnego). Po części się to potwierdza, gdyż tylko 1 na 13 gier  rozpoczęta w tym trybie zostaje ukończona.

Najwięcej czasu spędziliście za to z grą w imprezową (przypominam, że czas gry liczy się tylko dla ukończonych rozgrywek). Też jest to dosyć zaskakujące, gdyż jest on najrzadziej wybieranym trybem.

Najczęściej kończycie gry w trybie wyzwania. Jest to dosyć oczywiste zważając na fakt, że są one stosunkowo krótki i w trakcie jednego posiedzenia można ukończyć kilka z nich.

Z innych wniosków, które mi przychodzą na myśl to fakt, że gra jest… za prosta. Wydaje mi się, że zbyt szybko zdobywacie trofea ;). I osiągacie kosmiczne wyniki. Nie martwcie się jednak, w najbliższym czasie nie planuje zmian i resetowania Waszych zdobyczy, ale docelowo niektóre elementy trzeba nieco utrudnić.

Nie wiem jak Wam podoba się MovieStats ale spełnia on moje oczekiwania. Dzięki serwisowi mam możliwość lepszego poznania sposobu w jaki gracie. Które tryby się Wam najbardziej podobają. Jakie trofea są zbyt proste lub zbyt trudne. Dzięki BoxOffice Online mam możliwość zobaczenie jakie filmy produkujecie i myślę, że docelowo będę w stanie jeszcze lepiej z balansować parametry i reguły gry.

A jakie są Wasze odczucie? Podoba się Wam MovieStats? Dodalibyście coś do niego (np. jakieś dodatkowe zestawienie lub listy)? No i czy chcielibyście co jakiś czas czytać podobne “statystyczne” podsumowania.

4 komentarze do “Miesiąc po premierze MovieStats”

 1. Świetna sprawa !!! Gra zyskała na grywalności jakieś 40% !!! w moim przypadku jakieś 350% 😀 Wracam do pracy w studiu !!! ELO

 2. Hmm ja kiedyś grałem w wersje 0.72 i teraz odpaliłem z ciekawości (całkiem fajna gra swoja droga czekam na wersję finalną) i zdobyłem 38 497 punktów w karierze więc ciut lepiej niż w tych podanych statystykach:). Zwrot z jednego filmu tez miałem ponad 1000% ale po za trofeum, że przekroczyłem 1000% zwrot nie wiem gdzie to sprawdzić bo nigdzie tego nie zapisywałem. Grałem dla zabawy, która całkiem sporo ta gra dostarcza:).

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: