Gra+

> Pomoc > Zakończenie gry

Gra+ to specjalny tryb dostępny dla Darczyńców (na poziomie brązowym i wyższych) pozwalający na kontynuowania rozgrywki po zakończeniu normalnej gry. Po zakończeniu standardowej rozgrywki w trybie klasycznym, imprezowym bądź w wyzwaniach gracz oprócz opcji Rozpocznij nową grę otrzyma przycisk Gra+. Wybranie jej spowoduje, że gra nie zakończy się, a czas rozgrywki zostanie zwiększony do 2050 roku i gracz będzie mógł nadal ją kontynuować.

Tryb ten ma jednak kilka ograniczeń, który spowoduje, że nie wszystkie standardowe funkcje będą dostępne w Grze+:

  • nie ma możliwości zdobywania trofeów ani zapisywania statystyk do profilu
  • w trakcie Gry+ nie będzie dostępna również opcja zapisu stanu gry (zakładam, że Gra+ przeznaczona jest tylko na sytuacje, gdy gracz tak mocno wciągnął się w rozgrywkę, że “zapomniał o bożym świecie”)
  • eksport filmów i profili do MovieStats następuje przed rozpoczęciem Gry+ (wyniki w niej osiągane nie będą brane pod uwagę w statystykach)

Myślę, że najczęściej Gra+ będzie używana w trybie wyzwań, kiedy to często w “najciekawszym momencie” rozgrywki dobiega ona końca. Dzięki tej opcji będzie można kontynuować rozgrywkę pomimo osiągnięcia (bądź nie) celu wyzwania.

> Pomoc > Zakończenie gry

%d bloggers like this: