Typy filmów

> Pomoc > Przebieg gry > Scenariusze

Aktualnie dostępne są dwa główne typy filmów które może produkować gracz. Są to filmy krótko i długometrażowe. Domyślnym typem filmów są filmy długometrażowe.

Filmy krótkometrażowe

Dają możliwość graczom łatwiejszego eksperymentowania bez ponoszenie dużego ryzyka, w postaci strat prowadzących do szybkiego bankructwa. Są one tańsze w produkcji, a w związku z tym, w przypadku niepowodzenie, skutki nie są tak dotkliwe dla gracza.

Jak powstaje film krótkometrażowy… Sam sposób postępowania nie różni się od produkcji zwykłego filmu. W trakcie tworzenie scenariusza do filmu zaznaczamy jego długość jako krótkometrażowy.

Czas pisania scenariusza dla filmu krótkometrażowego jest nieco krótsze od zwykłego filmu, co oczywiście skutkuje tym, że gdybyśmy chcieli sprzedać taki scenariusz to również jego cena będzie niższa.

Nie można kupić scenariuszy filmu krótkometrażowego, więc jest to też dobra lekcja ucząca gracza tworzenia własnych scenariuszy.

Inne cech filmów krótkometrażowych.

  • koszt obsady oraz studia jest 10 krotnie niższy niż w przypadku filmu pełnometrażowego… ale widownia, która go zechce obejrzeć też jest odpowiednio mniejsza,
  • brak recenzji oraz możliwości zgłoszenia ich do festiwali (aktualnie filmy takie traktowane są jako wprawki producenckie),
  • filmy krótkometrażowe nie są dostępne w Wyzwaniach,
  • nie będą chcieli w nich występować najpopularniejsi i najbardziej utalentowani twórcy (to ograniczenie spowodowane jest z obawą o to, aby gra nagle nie stała się grą o filmach krótkometrażowych, bo wszyscy chcieliby wybierać najlepszych twórców do swoich produkcji),
  • nie ma też żadnego festiwalu, który przyznawał by nagrody dla takich filmów,
  • filmy krótkometrażowe nie są brane także pod uwagę przy okazji sprawdzania warunków trofeów oraz celów kariery,

Filmy krótkometrażowe nie przynoszą takich zysków jak filmy pełnometrażowe ale z drugiej strony są one mniej stresujące w przypadku eksperymentów (np. z nowymi gatunkami). Co więcej może to być powolny ale w miarę bezpieczny mechanizm na zwiększenie gotówki początkowej. Zamiast od razu rzucać się na pełną fabułę można nakręcić kilka krótkometrażówek, które zasilą budżet przyszłej, większej produkcji.

> Pomoc > Przebieg gry > Scenariusze

%d bloggers like this: