Tymczasowe koszty produkcji a jej budżet

> Pomoc > Przebieg gry > Produkcja filmu > Przed premierą

Tymczasowe koszty produkcji są to dodatkowe koszty poniesione przez gracza w trakcie produkcji filmu. Ich wysokość zależy od ilości i typów twórców zaangażowanych w nasze przedsięwzięcie oraz długości produkcji samego filmu.

Comiesięczne koszty produkcji zależą od budżetu (kosztu całego filmu). Oznacza to, że trzeba poważnie zastanowić się nad długością produkcji filmu. Z każdym bowiem miesiącem te koszty mogą (acz nie muszą – ze względu na czynnik losowy) rosnąć.

Przykład: Załóżmy, że nasz film kosztuje 5 mln, a średnie koszty miesięczne stanowią 1% budżetu filmu. Oznacza to, że miesiąc produkcji obciąża nasz portfel o kolejne 50 tys. Zakładając, że produkcja trwać ma 3 miesiące, dodatkowe koszty produkcji wyniosą nas nieco ponad 150 tysięcy („ponad” ze względu na procent składany czyli w pierwszym miesiącu 1% z 5 000 000, w drugim z 5 000 000 + 50 tysięcy etc).

Co się teraz stanie jeżeli w trakcie produkcji wydarzy się zdarzenie losowe opóźniające nasz film… mamy kolejny miesiąc, kiedy będziemy ponosić dodatkowe koszty, gdy zechcemy go ocenzurować również, podobnie gdy wybierzemy lepsze studio, dodatkowy czas na produkcję czy postprodukcję… etc.

Teraz w przypadku gdy kręcimy blockbustera i budżet naszego filmu wynosi 50 mln to koszty te już robią się 10 razy większe czyli np. 10 miesięczna produkcja filmu o takim budżecie może uszczuplić nasz portfel o ponad 5 mln… jak widać różnica jest widoczna gołym okiem.

Element ten istotnie wpływa na produkcję filmów, w szczególności blockbusterów z dużym budżetem i postprodukcją (gdzie długość filmu zależy od ilość efektów specjalnych czyli postprodukcji). Wpływają one mocno na całkowity budżet produkcji właśnie poprzez koszty tymczasowe generowane w trakcie tworzenia filmu.

> Pomoc > Przebieg gry > Produkcja filmu > Przed premierą

%d bloggers like this: