W kolejnej wersji: Biznes Filmowy na Linuxie

Dzięki użytkownikowi SomeGuy na Discordzie okazało się że Biznes Filmowy 2 można uruchomić na Linuksie!

 

Od razu uprzedzam, że nie chodzi o wersję natywną, wciąż dostępna jest jedna wersja instalacyjna gry pod Windowsa. Natomiast korzystając z najnowszej wersji aplikacji Wine (Wine is Not an Emulator) oraz kilku dodatkowym bibliotekom, można zainstalować i uruchomić Biznes Filmowy 2 na komputerach z systemem Linux. Osobiście testowałem to na Ubuntu i program działa świetnie (choć nie idealnie, jest kilka elementów które zachowują się nieco inaczej niż pod Windowsem). Więcej informacji o tym czego potrzebujecie do instalacji oraz na jakie innech zachowania możecie się natknąć w porównaniu z wersją windowsową znajdźcie w dedykowanej sekcji pomocy Biznes Filmowy na Linuksie.

Choć poprzednie wersje gry też działają to edycja 2023 jest pierwszą która była testowana pod tym systemem i wprowadza kilka usprawnień dotyczących działania gry pod Linuxem.

Gdyby pojawiły się jakieś inne problemy pod tym systemem operacyjny (lub udało by się Wam uruchomić grę na innych dystrybucjach albo nawet pod Maciem) to proszę o kontakt znać.

 

%d bloggers like this: