W kolejnej wersji: Własne zestawy twórców

Witajcie w Nowym 2023 Roku z tej okazji najwyższy czas na pierwsze informacje o nowościach które pojawią się w kolejnej edycji gry. Własne zestawy twórców powracają do gry w nowej, prostszej formie.

 

Druga część Biznesu Filmowego od początku pozwalała na używanie niestandardowych zestawów twórców. Istniał nawet edytor pozwalający na tworzenie własnych zestawów. Funkcjonalność ta nie zyskała jednak dużej popularności wśród graczy stąd pojawił się pomysł aby udostępnić graczom możliwość dodawania brakujących twórców do głównego zestawu. Tak oto powstał MovieStats gdzie onlinowo można zgłaszać własne propozycje do oficjalnego zestawu gry. 

Z biegiem czasu okazało się że edytor nie jest potrzebny (ja tworząc grę również korzystam wyłącznie z MovieStats) dlatego też prace nad jego rozwojem zostały zarzucone. Mimo wszystko otrzymałem sygnały, że są gracze którzy chcieliby mieć możliwość tworzenia i edycji niestandardowych zestawów twórców. 

Postanowiłem więc w edycji 2023 wprowadzić zestawy użytkownika. Tym razem nie będzie do niego dedykowanego edytora gdyż sam format pliku zestawy ma być ekstremalnie prosty dzięki czemu można go będzie edytować w dowolnym edytorze tekstowym lub w takich narzędziach jak Excel.

Własne zestawy twórców będą przechowywane w pliku tekstowym w formacie csv (Comma-Separated Values) gdzie poszczególne atrybuty będą oddzielone średnikiem.

Własne zestawy będzie można wykorzystać w grze imprezowej. Korzystanie z takiego zestawu spowoduje kilka ograniczeń w trakcie rozgrywki:

  • nie będą dostępne trofea
  • nie będzie możliwy eksport filmów do MovieStats po zakończeniu rozgrywki
  • nie będą dostępne Stories oraz niektóre Quizy
  • nie będą dostępne kultowe filmy

Więcej szczegółów dotyczących formatu i sposobu tworzenia nowego własnego zestawu pojawi się w dedykowanym wpisie.

%d bloggers like this: