W kolejnej wersji: Mowy oskarowe

Jakiś czas temu jeden z graczy zaproponował aby po zdobyciu Oskara można było wygłosić mowę Oskarową. W nowej edycji będziecie mieli taką możliwość.

Opcja ta będzie dostępna tylko po zdobyciu przez gracza Oskara w kategorii najlepszy film. Wówczas otrzyma on pytanie czy chce przygotować mowę Oskarową. Jeżeli będzie miał takie życzenie otrzyma on trzy opcje.

  • Krótką – wygłosi jedną z kilka najkrótszych mów oskarowych w historii 
  • Własna – będzie mógł wpisać własny, dowolny tekst
  • Długa – tutaj zostaniemy poproszeni o podanie jedynie kilku słów kluczowych, a asystent przygotuje pełny treść naszej przemowy

Uwaga dla graczy posługujących się językiem polskim. W przypadku wersji krótkiej lub długiej przemowa będzie w języku angielskim – tak więc pytania o słowa kluczowe również będą po angielsku (w końcu to Oskary poczujmy ciężar tej nagrody…).

Choć tak naprawdę brak polskiej wersji wynika z trudności w jej przygotowaniu (jest to mała funkcja, a sensowna obsługa polskich odmian przymiotników zajęłaby mi z 5 razy więcej czasu – a i tak pewnie nie działała by idealnie – dlatego postanowiłem przeznaczyć ten czas na inne aktywności.) Z drugiej strony akurat w tym kontekście myślę, że wersja angielska broni się sama całkiem dobrze.

2 komentarze do “W kolejnej wersji: Mowy oskarowe”

  1. Ciekawy pomysł, z pewnością pozytywnie wpłynie na grę

    Piszę jednak z pytaniem: Jak wygląda sytuacja z rozwojem twórców podczas rozgrywki? Grając ostatnio zauważyłem, że przy sukcesie filmów twórcom zmienia się jedynie popularność, a nie ich inne statystyki. Czy jest możliwa związana z tym zmiana?

    • Z modyfikacją paramtrów to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Po pierwsze inne parametry niż popularność też ulegają zmianie w trakcie rozgrywki ale nie jest to tak ściśle powiązane z filmami produkowanymi przez graczy. Po pierwsze gdy twórcy zaczynają swoją kariery ich talent jest zmniejszany i powoli rośnie w przeciągu pierwszych 10 lat kariery do wartości nominalnych. Podobnie jest z popularnością. Dodatkowo z biegiem czasu twórcy starzeją się (co wpływa na ich sexappeal oraz parametr akcja). Jeżeli chodzi o bezpośrednie manipulowanie innymi parametrami to kiedyś tak to działało ale nie do końca się sprawdziło. Po prostu można było z zupełnego beznadziei zrobić mega utalentowanego twórcę jedynie po przez non stop zatrudnienie tego twórcy do swoich filmów. Na pewnym etapie gry gdzie gracz może produkować kilka filmów w tym samym czasie i ma na tyle duże budżety że może robić dobre filmy. Strategia ta była na tyle prosta (i skuteczna) że zabijało to całkowicie realizm. Owszem wiem że niektórzy chętnie coś takiego by widzieli w grze ja jednak w tym elemencie wolę trzymać się bliżej realnym możliwościom twórców (w końcu po tą są w grze prawdziwy twórcy). Stąd zachowanie to zostało zmodyfikowany i talent nie jest zmieniany.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: