Outsourcing scenarzysty

Jedną z propozycji która od wielu lat przewijała się wśród graczy była możliwość zatrudnienia zewnętrznego scenarzystę do stworzenia Wam scenariusza. W następnej edycji pojawi się taka opcja, choć może w nieco innej formie niż niektórzy by sobie tego życzyli.

Zewnętrznego scenarzystę możecie już zatrudniać aby dokonywać poprawek w scenariuszu. Jeżeli chodzi o możliwości pozyskania scenariuszy do tej pory mieliście dwie opcje. Kupić go na wolnym rynku lub stworzyć od zera. Teraz pojawi się dodatkowa opcja w postaci Outsourcingu scenarzysty (czyli zatrudnienia zewnętrznego scenarzysty do napisania dla was scenariusza). W przypadku zakupu scenariusza musicie się godzić na to co jest dostępne na rynku. W przypadku gdy tworzycie go od zera sami musicie zdecydować o wszystkich parametrach. Z kolei outsourcing scenarzysty da Wam pewny, ale nie pełny, wpływ na efekt końcowy. 

Przy zatrudnianiu scenarzysta zada Wam kilka pytań odnośnie ogólnej jego wizji. Będą to 

  • tytuł
  • gatunek 
  • rodzaje obsady pierwszoplanowej
  • rodzaje obsady drugoplanowej
  • ilość ról epizodycznych
  • czy wymagany jest kompozytor i/lub operator
  • kategoria wiekowa
  • ilość humoru
  • zakończenie
  • tagi

Jak widzicie jest to więc nieco inny schemat niż zwykle. Myślę że dwa najciekawsze punkty z tej listy to: gatunek oraz kategoria wiekowa.

Zatrudnienie zewnętrznego scenarzysty pozwoli Wam na tworzenie scenariusza dowolnego gatunku gatunku (nawet tych niedostępnych dla danego stopnia trudności – czyli takich, którzy sami nie możecie tworzyć). Myślę, że jest to spory bonus dla graczy grających na niższych poziomach trudności.

Drugim to kategoria wiekowa. Jak widzicie nie możecie sami ustawić ilości seksu i przemocy tylko pokazać w jaką kategorię wiekową celujecie, a scenarzysta spróbuje dopasować wartości aby wpaść w ramy określonej kategorii (czy to mu się uda to już zupełnie inna kwestia) .

To na co nie macie wpływu to typy postaci. Tutaj też będziecie musieli zdać się na to co scenarzysta wam zaproponuje (a spróbuje je dobrać odpowiednio do gatunku).  

Z innych uwag część pytań można pominąć dzięki czemu dany element nie zostanie uwzględniony (jak np. tagi)

Nie jestem pewny jeszcze co do tego czy Outsourcing scenarzysty ma zwiększać ilość slotów na produkcję gracza. Aktualnie scenariusze pisane przez zewnętrznego scenarzystę nie są wliczane do puli slotów gracza. Tzn. jeżeli jesteście w trakcie pisania scenariusza to możecie zatrudnić też zewnętrznego scenarzystę (możecie tworzyć kilka scenariuszy w tym samym czasie).

Nie wiem czy nie jest to zbyt duże ułatwienie. Co o tym sądzicie?

 

%d bloggers like this: