W kolejnej wersji: Propozycja roli dla twórcy

W Edycji 2021 asystenci otrzymają nową funkcję. Dzięki nim będziecie mogli wysłać propozycję roli, w posiadanym przez was scenariuszu, do konkretnego twórcy.

Nowa opcja pojawi się w menu asystenta. Po jej wybraniu będziecie proszeni o wybranie scenariusza, a następnie konkretnej roli którą chcielibyście obsadzić. W końcu w zależności od typu roli dostaniecie listę twórców, którym będziecie mogli zaproponować odegranie tej roli. 

Wybór osoby którą chętnie widziałbyś w swoim filmie.

Po pewnym czasie otrzymacie odpowiedź czy dany twórca jest zainteresowany tą rolą czy nie. W przypadku gdy twórca wyrazi chęć uczestnictwa w projekcie, dana rola w scenariuszu zostanie wstępnie obsadzona. Oczywiście nie oznacza to że dany twórca zagra ją za darmo. Szczegóły finansowe zostaną określone w momencie rozpoczęcia produkcji. 

Aktorce spodobała się rola i wstępnie jest nią zainteresowana.

To czy dana osoba zechce przyjąć daną rolę zależy m.in od Waszego prestiżu (nie liczcie, że jak zaproponujecie rolę Bradowi Pitt w Waszym debiucie to od razu się zgodzi) ale też od właściwości scenariusza, i oczywiście od tematyki (motywów), które porusza (i czy dany motyw jest np. ulubionym przez danego twórcę). Liczba warunków, która jest brana pod uwagę przez twórcę jest jednak mniejsza niż podczas produkcji filmu (gdzie dochodzi np. grupa docelowa (czyli target) produkcji). Co oznacza, że twórca, który w trakcie rozpoczęcia produkcji odrzuciłby taką rolę może ją przyjąć korzystając z propozycji roli dla twórcy. 

Tutaj widać że została wstępnie obsadzona. W momencie startu produkcji będzie ona wybrana jako domyślny twórca.

Uwaga jeżeli dana rola jest już obsadzona i postanowicie ją zaproponować innemu twórcy (a on się na to zgodzi) wówczas Wasze relacje z dotychczas obsadzonym twórcą pogorszą się.  

%d bloggers like this: