Strona oficjalna z nowymi językami

Postanowiłem dodać do oficjalnej strony gry opcję jej tłumaczenia na kilka dodatkowych języków. Będą to portugalski, niemiecki i hiszpański. Są to języki, którymi według MovieStats, posługuje się największa liczba graczy (oprócz oczywiście polskiego i angielskiego). 

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Kilka uwag natury ogólnej. Strona gry domyślnie prowadzona jest w moim rodzimym języku czyli po polsku. Dzięki pluginowi Transposh możliwa jest dosyć prosta translacja na wiele innych języków. Plugin ten umożliwia także wprowadzanie własnych poprawek do pojedynczych zdań. I tak właśnie powstaje wersja angielska (bo ten język znam na tyle abym mógł poprawiać ewidentne problemy automatycznej translacji – czasami pojawiają się pewne problemy ale to temat na oddzielny wpis). 

Nowe języki niestety będą polegać wyłącznie na automatycznym tłumaczeniu, gdyż nie znam tych języków w wystarczającym stopniu aby dokonać poprawek  (znam zaledwie podstawy Hiszpańskiego i Niemieckiego).

Nie wiem więc na ile pomocne będą te tłumaczenia (i czy skorzystanie z Google Translate nie przyniesie lepszych efektów 😉 ale biorąc pod uwagę ilość treści, którą można znaleźć na stronie – szczególnie jeżeli chodzi o dział pomocy – może komuś się przyda.

P.S. Uprzedzając pytania raczej nie ma planów na tłumaczenie samej gry na inne języki. Pomijając już nie wystarczająca znajomość innych języków i możliwości weryfikacji automatycznego tłumaczenia ilość tekstów w grze jest już przeogromna (a w Edycji 2021 jeszcze się zwiększy i to drastycznie – ale o tym więcej już wkrótce).

P.P.S. Aby pokazać Wam skalę projektu właśnie zrobiłem szybkie sprawdzanie ile tekstów jest w grze (samych tekstów, tych na które możecie natrafić w grze – bez kodu źródłowego!!!). Aktualnie gra ma prawie 10 000 linii tekstów. W Edycji 2021 dojdzie prawie 15 tysięcy nowych linii tekstu.  Dodając prawie 6 000 tekstów recenzji otrzymuje ponad 30 000 wierszy. To jest tyle ile miał linii dialogowych… Wiedźmin 3: Dziki Gon. Znormalizowany maszynopis zawiera 30 linii na stronie… tak więc jest to odpowiednik ponad 1 000 stron maszynopisu

%d bloggers like this: