W kolejnej wersji… Intensyfikacja reklamy

Kolejna aktualizacja zbliża się wielkimi krokami czas więc na pierwsze przecieki co w niej znajdziecie. Wśród pomysłów, które mi podpowiadaliście często pojawia się kwestia trailerów. Otóż chcielibyście mieć możliwość tworzenia i wypuszczania trailerów do Waszych filmów. Generalnie nie jestem fanem zbyt dużego micro managementu dlatego do tej pory, nie wprost, trailery były ukryte pod opcją kampanii marketingowej. Po prostu założenie było, że jeżeli gracz w trakcie kampanii wybierze TV lub TV Sat to taki trailer do filmu zostanie stworzony. Natomiast jedną rzeczą, w kwestii reklamy, którą brakowało była odzwierciedlenie faktu, że tuż przed premierą filmu działania marketingowe mocno ożywiają się. Postanowiłem połączyć te dwa wymagania i stworzyć coś co nazwałem intensyfikacją reklamy

Czym będzie owa intensyfikacja? Otóż tuż przed premierą gracz będzie mógł wzmocnić swoje działania reklamowe. Może to być poprzez wypuszczenie trailera, reklamy radiowej, stworzenia artykułu o produkcji dla prasy lub wywieszenia plakatów w mieście. Co więcej taka forma reklamy będzie mogła się skupić na jednym z czterech aspektach produkcji. Bohaterach, historii, klimacie bądź efektach specjalnych. Oczywiście niektóre media lepiej eksponują poszczególne aspekty. Na przykład jeżeli skupiacie się na efektach specjalnych to tu rzeczywiście trailer jest najskuteczniejszą formą reklamy.

Typ dostępnych intensyfikacji zależy od strategii marketingowej określonej w reklamie.

Co ważne dostępne rodzaje tej intensyfikacji oraz jej intensywność będzie zależała od aktualnej strategii marketingowej. W zależności od jej ustawień (budżetu i środkach przeznaczonych na dane medium reklamy) gracz będzie miał dostęp do odpowiedniego typu intensyfikacji. Dodaje to dodatkowej głębi do działań marketingowych. Do tej pory (jak się domyślam) najczęściej ustawialiście kampanię na samym początku produkcji. Teraz pożądane może być jej zmiana tuż przed premierą aby wstrzelić się w odpowiedni typ reklamy w jaką chcemy zainwestować tuż przed premierą.

Na jakim aspekcie produkcji reklama przed premierą powinna się skupić.

Co zyskuje gracz? Otóż intensyfikacja reklamy pozwala na zdobycie dodatkowego hype’u tuż przed premierą. A intensywność tej reklamy zależy od środków na nie przeznaczonych. W plotkach oczywiście otrzymacie informacje o reakcjach widzów na Wasze działania. Czyli jak spodobał się trailer oraz jak wpłynął na hype produkcji. (To czy trailer się spodobał zależy czy dany aspekt filmu wyszedł dobrze czy słabo).

A oto rezultaty naszych akcji intensyfikacyjnych.

Być może zastanawiacie się dlaczego jest to tak skomplikowane. Otóż wydaje mi się, że dodanie zwykłej opcji “dodaj trailer” jest zbyt banalne  i nie wnosi żadnej dodatkowej głębi do gry . Gracze mechanicznie wypuszczali by trailery, które automatycznie zwiększałyby zainteresowania filmem. W przypadku skorzystania z intensyfikacji reklamy trzeba trochę pomyśleć i poeksperymentować…

%d bloggers like this: