Biznes Filmowy 2020 Aktualizacja 2

Kolejna aktualizacja Edycji 2020 jest już dostępna. Tym razem oprócz poprawki istotnych błędów zawiera też kilka nowości. Po szczegóły zapraszam do dalszej części wpisu.

Statystyki nagród zdobytych przez twórców

Doszły mnie słuchy, że niektórzy z Was uwielbiają statystyki i brakowało Wam informacji o tym który z twórców zgarną najwięcej nagród i nominacji. Otóż teraz będziecie mogli to sprawdzić. W Trofeach i statystkach pojawiła się nowa zakładka Nagrody.

Kultowe klasyki

Pomysł również podsunięty przez jednego  z graczy. Niektóre z Waszych filmów mogą stać się kultowymi klasykami (cult classic). Największym problemem tego pomysłu było określenie słowa kultowy i przełożenie go na świat zero jedynkowy – tak aby nie za często pojawiały się takie filmy. W końcu wpadłem na prosty pomysł algorytmu, który powinien się sprawdzić. Uwaga jak na razie kultowe klasyki dotyczą filmów słabych (z oceną < 3 gwiazdki). I chodzi tu np. o takie przypadki jak “film tak zły, że aż dobry”. Oprócz odpowiedniego statusu (film taki otrzyma stosowny tag) będzie to miało wpływ na jego zyski. Bardzo słabe filmy wciąż pewnie się nie zwrócą ale przynajmniej ich straty będą odrobinę mniej dotkliwe.

Nowe hasła w wyszukiwarce

W wyszukiwarce pojawią się nowe hasła:

scriptTag, filmTag, tag

które pozwolą na wyszukanie filmów zawierających odpowiednie motywy/tagi. I tak odpowiednio będą to tagi scenariusza, filmu oraz  scenariusza lub filmu.

Przykładowy sposób użycia: scriptTag=nazwa motywu

PayPal

Kolejną usługą która pojawi się w wyszukiwarce będzie też paypal czyli możliwość transferu pieniędzy do innego gracza. Opcja ta dostępna będzie w grze imprezowej i przyda się w przypadku gdy gramy w towarzystwie innych graczy ludzi kiedy idzie im kiepsko.

Przykładowy sposób użycia: paypal=imie gracza;kwota

paypal=tomiga;1000000

Zmiany w obsłudze cameo

Otrzymałem sygnały, że aktualna implementacja funkcji występu cameo nie jest do końca intuicyjna. Chodzi konkretnie o nieaktywny przycisk w trakcie tworzenia nowego scenariusza. Od teraz będzie on aktywny, a jego użycie spowoduje wstawienia jako imienia postaci makro: [cameo]. Makro to zostanie automatycznie zmienione na imię i nazwisko osoby odgrywającej daną rolę w momencie rozpoczęcia produkcji filmu. Oczywiście stary sposób (wpisanie ręcznie tego imienia i nazwiska również będzie działał).

Z najważniejszych błędów które zostały poprawione to te dotyczące spotkanie z twórcą w sprawie roli lub dyskusji nad scenariuszem. Specjalnie podziękowania dla Wojciecha Tadeusza dla poinformowanie o problemie.

To taka ogólna uwaga jeżeli napotkanie na jakiś problem lub dziwne zachowanie to dajcie mi o tym znać, bo choć system automatycznego wykrywania błędów w grze działa całkiem dobrze jeżeli chodzi o problemy czysto programistyczne, to jednak nie jest on w stanie wykryć błędów logicznych w zachowaniu gry.

Szczegółowe informacje o poprawionych błędach i kilku drobiazgach znajdziecie w historii wersji.

Grę pobierzecie jak zwykle z podstrony Pobierz BF2

 

%d bloggers like this: