W kolejnej wersji… Scouting

Dzisiaj o jeszcze jednym pomyśle z przed wiedźmińskich inspiracji. Rozpoczynając grę gracz nie ma wystarczających zasobów gotówki aby móc sobie pozwolić na wszystkich twórców. Dlatego często musi polegać na młodych twórcach, fikcyjnych postaciach wygenerowanych przez grę. Otrzymałem od Was głosy, że czasami takich postaci jest zbyt mało. Postanowiłem więc wprowadzić dodatkową opcję polegającą na zatrudnieniu skautów poszukujących nowych talentów. 

Jak będzie to działać? Otóż posiadając asystenta można będzie zatrudnić skauta. Jego zadaniem będzie znalezienie twórcy o zadanym profilu. Zatrudniając skauta będziemy musieli podać mu kilka informacji o tym kogo ma szukać.

  • podstawowe informacje o szukanym twórcy: płeć, zawód oraz interesujący nas parametr (sex, akcja, humor, drama)
  • czas poszukiwań w miesiącach (maksymalnie 12)
  • poziom skauta

Poziom skauta odpowiada za jego skuteczność oraz umiejętności. Skaut na wyższym poziomie może wyszukiwać twórców o lepszych parametrach. Dodatkowo ma możliwość wyszukiwać wcześniej twórców.

Zatrudniamy skauta

  

Twórcy znalezieni przez skauta są to twórcy którzy nie rozpoczęli jeszcze kariery. Domyślnie jest to rok od daty rozpoczęcia kariery przez twórcę ale najwyższy poziom skauta jest w stanie znaleźć osobę nawet 3 lata przed jego oficjalnym rozpoczęciem kariery. Wśród znalezionych talentów mogą się znaleźć zarówno postaci fikcyjne (młodzi twórcy) jak i rzeczywiste.

Skaut odkrył nam nowy talent.

Tak znalezieni twórcy trafią do naszej bazy talentów. Będziemy mogli z nich skorzystać podczas produkcji naszego filmu. Możemy ich zobaczyć wykonując Casting do danej roli (twórcy tacy zostaną dodani do rezultatów castingu). Oczywiście nadal będziemy musieli wypłacić takiemu twórcy gażę. Będzie ona jednak znacznie mniejsza a wynika to z faktu, że popularność takiego twórcy oraz talent zostają ograniczone (popularność znacznie a talent częściowo). 

Dostęp do talentów w trakcie produkcji otrzymujemy wybierając opcję Castingu. Talenty zostaną dodani do listy (podświetleni na brązowo)

 

Talenty oczywiście w określonym czasie przechodzą na zawodowstwo. Oznacza to, że pojawiają się oni w standardowej liście twórców, a ich parametry zostają przywrócone do normalnych wartości. Znikają oni wówczas z listy talentów gracza.

Twoje talenty

Dodatkowe uwagi. Im bardziej konkretne parametry (konkretna płeć i zawód) zdefiniujemy tym większa szansa na znalezienie talentu przez skauta. Warto też wykorzystywać skautów do doraźnych projektów. Należy pamiętać, że znaleziony talent tylko przez krótki okres będzie do naszej dyspozycji. Dlatego warto ich szukać do konkretnego projektu gdyż wkrótce przejdą oni na zawodowstwo.

Dodatkową cechą talentów jest fakt, że można ich wykorzystać jako zastępców przy wymianie obsady w zdarzeniach podczas produkcji. Domyślnie taką wymianę można wykonać na twórców z którymi posiada się kontrakt. Od teraz dodatkowo lista ta zostanie poszerzona o posiadane przez nas talenty. 

I to wszystko, skauting nie jest zbyt rozbudowany ale mam nadzieję, że w takiej formie rozwiąże problemy co niektórych graczy ze znalezieniem odpowiedniej obsady do swojego filmu. Oczywiście wszelkie uwagi odnośnie tej funkcjonalności są mile widziane (szczególnie po premierze nowej wersji gry kiedy zobaczymy jak się ona sprawdza w praktyce).

%d bloggers like this: