Director’s cut: Inspiracje 2020

Mam dla Was dwie wiadomości. Dobrą i … dobrą ale nieco w dłuższej perspektywie. Jak być może kojarzycie ostatnio miałem problemy ze zdrowiem. Spokojnie wygląda, że wszystko wraca do normy i moje samopoczucie jest bardzo dobre. Według zasady “always look on the bright side of life” nawet w takim okresie można czasami dostrzec pozytywy. A w tym przypadku chodzi o większą ilość czasu, którą ostatnio mam do dyspozycji. Dzięki temu, oprócz powrotu do prac nad Biznesem Filmowym, mogłem np. nadrobić zaległości growe i zapoznać się z jedną z najbardziej kultowych gier ostatnich lat którą jest… Wiedźmin 3: Dziki Gon

No dobrze ale dlaczego Wam o tym piszę, i co Wiedźmin ma wspólnego z Biznesem Filmowy? Otóż rozgrywka, w tą niewątpliwie fantastyczną produkcję, natchnęła mnie do kilku pomysłów, które chciałbym wdrożyć do mojej gry. Nie chodzi jednak o totalne “zrzynki” ale o pewne, nieco bardziej abstrakcyjne koncepty odnośnie tworzenia gier. Chodzi przede wszystkim o rozszerzenie silnika gry aby wspierała nowe i myślę, że bardzo ciekawe funkcje… Pewnie już chcielibyście się dowiedzieć co to za funkcje? Cierpliwości, o tym więcej opowiem w niedalekiej przyszłości.

A jakie to ma konsekwencje? Otóż być może nieco przedłuży się proces tworzenia Edycji 2020. Spokojnie, nie będzie to pół roku (jak to w przypadku Cyberpunka 2077, nowego projektu studia odpowiedzialnego za Wiedźmina 😉 ale kilka tygodni. Ogólnie, to co planowałem zaimplementować w Edycji 2020 jest już w 90% skończone. Zostały jeszcze testy (które pewnie chwilę zajmą). Jednak w tej chwili zacząłem wdrażać nowe pomysły zainspirowane w pewien sposób Wiedźminem. Jest to dosyć żmudna praca ponieważ jest jej dużo, a efekty (póki co) mało widoczne. Jednak stworzenie odpowiedniego silnika to podstawa do dalszego rozwoju gry. Dlatego chciałbym wykorzystać moment w którym mam więcej czasu aby wprowadzić te zmiany. 

Prace nad silnikiem, wbrew pozorom, są także istotne z Waszej perspektyw, bo jeżeli uda mi się zrobić silnik wystarczająco elastyczny będę mógł dostarczać Wam w prostszy sposób nowe funkcje bez efektów ubocznych np. niekompatybilnych zapisów gry (a przynajmniej przez dłuższy okres czas – bo w końcu struktury danych i tak będą ewoluować).

Czy rozszerzone możliwości silnika będą już widoczny w edycji 2020? Częściowo ale myślę, że będzie to raczej coś w stylu wersji demo aby pokazać Wam co można w nim osiągnąć. Po prostu nie będę miał czasu na stworzenie zawartości, która w pełni wykorzysta moje pomysły, a nie chce też Was trzymać z ubiegłoroczną wersją gry zbyt długo, bo pewnie co niektórzy już nie mogą się doczekać na nową edycję. 

Mam nadzieję, że ta próbka możliwości, którą postaram się dołączyć do przyszłej wersji skłoni Was do podesłania mi własnych pomysłów na to jak wykorzystać nowe funkcje, które zyska gra. A jeżeli uda mi się zrobić wystarczająco elastyczny silnik… to być może nowa zawartość będzie się pojawiała wraz z kolejnymi, mniejszymi aktualizacjami.

Podsumowując jeszcze trochę cierpliwości… ale nowy i lepszy Biznes Filmowy nadchodzi…

%d bloggers like this: