Nowe funkcje w MovieStats

Premierę edycji 2019 Biznesu Filmowego mamy już za sobą (aczkolwiek pewnie wkrótce pojawi się pierwsza aktualizacja naprawiająca kilka błędów, które już zostały mi zgłoszone – jeżeli przytrafiły Wam się jakieś dajcie znać). Nie oznacza to jednak, że odpoczywam od prac na projektem. W końcu mogłem poświęcić chwilę na MovieStats. I dzisiaj o dwóch funkcjonalnościach, które się tam pojawiły (niektórzy już z nich nawet skorzystali).

Przekaż opinię

Pierwszą z nich Przekaż opinię. Są to 4 opcje, które pojawiły się na stronie zawierającej szczegółowe informacje o twórcach. Znajdują się one tuż pod tabelką z parametrami. A mają służyć temu abyście informowali mnie jeżeli jakieś informacje o twórcy są nieaktualne (dane lub parametry) lub wymagana jest aktualizacja starych lub słabych jakościowo zdjęć.

Oto dostępne funkcje:

  • Twórca nie żyje – opcja pozwala na zgłoszenie, że w bazie brakuje informacji o śmierci twórcy (koniec kariery)
  • Nieaktualne parametry – część twórców w bazie jest już w niej wiele lat i niektóre ich parametry drastycznie mogły się zmienić. Jeżeli natraficie na takie parametry użycie tej opcji spowoduję że przyjrzę się statystykom danego twórcy nieco bliżej
  • Nieaktualna filmografia – nie tylko chodzi o odświeżenie filmografii twórców ale np. o wskazanie, że dana osoba powinna już opuścić z poczekalnię i trafić do głównego zestawu (bo ilość filmów w których wystąpiła jako stars osiągnęła minimalną wartość czyli 3).
  • Zdjęcie do poprawy – może się zdarzyć, że niektóre zdjęcia są bardzo nieaktualne (w przypadku gdy twórca posiada tylko jedno zdjęcie a był dodany wieki temu lub po prostu jest słabej jakości).

Kliknięcie na którychś z powyższych linków spowoduje wysłanie do mnie maila z informacją z danej kategorii. Co skłoni mnie do przyjrzenia się problemowi. Starajcie się jednak nie nadużywać tych opcji np. klikając nieaktualne parametry dla twórcy którego dodaliście przed chwilą, a ja zmieniłem mu parametry w czasie moderacji. Widocznie stwierdziłem, że wartości które zaproponowaliście nie są spójne z parametrami innych twórców.

Filtrowanie twórców

Funkcja którą chciałem wprowadzić już od jakiegoś czasu ale jakoś nie miałem okazji jej zaimplementować. Jako, że baza gry jest już naprawdę spora, wyświetlanie i przeglądanie wszystkich twórców w zestawie jest nieco problematyczne. Dlatego postanowiłem dodać możliwość filtrowania twórców w zestawie.

Wchodząc do menu Twórcy -> Zestaw -> Default gdzie możecie wyświetlić wszystkich twórców znajdujących się w zestawie Default. W nagłówku tabeli znajdziecie teraz filtry pozwalające na filtrowanie według następujących kryteriów:

  • kraju
  • płci
  • zawodzie
  • początku kariery
  • statusie

Oczywiście filtry można łączyć  ze sobą zawężając wyniki np. do wszystkich kobiet, reżyserów, pochodzących z polskich, które są w bazie danych.

Dodatkowo klikając na nagłówek kolumny możecie przejść do statystyk z danego kryterium. Czyli np. zobaczyć ile jest twórców w danym zawodzie albo porównać ilość twórców z różnych krajów. Na górze obok liczby zwróconych wierszy dodany został też link do resetu parametrów filtrowania.

Mam nadzieję, że opcje będą używane i przydadzą się nie tylko mnie.

Uwaga: Gdyby pomimo wybrania filtrowania nic się nie stało, musisz odświeżyć pamięć podręczną przeglądarki aby załadować nową wersję skryptów. W przypadku przeglądarki Chrom można to zrobić wciskając SHIFT+F5

Wkrótce szykuje się jeszcze jedna nowa funkcjonalność… którą mam nadzieje będziecie wykorzystywać przyczyniając się do poprawy jakości gry.

O tym jednak przy następnej okazji.

 

%d bloggers like this: