Prace nad edycją 2019 rozpoczęte!

Wierni fani gry wiedzą, że końcówka i przełom roku to czas kiedy intensywniej zasiadam do prac nad kolejną wersją Biznesu Filmowego. Pora więc oficjalnie to potwierdzić. Tak, prace nad edycją 2019 już trwają. Skoro formalności stało się zadość dzisiaj kilka ogólnych informacji na temat zawartości kolejnej edycji.

Muszę uczciwie przyznać, że z powodu różnych wydarzeń, pracę nad grą w tym roku rozpocząłem nieco później niż zwykle. Co więcej przyszłoroczne Oscary (czyli okres w którym zwyczajowo ma premierę kolejna wersja) również odbywają się nieco wcześniej niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że mam mniej czasu na przygotowanie nowych funkcjonalności. Stąd też muszę od razu uprzedzić, że nowości w grze będzie nieco mniej niż w poprzednich edycjach. Na pocieszenie powiem, że będą to jednak spore rzeczy (nie tylko związane z ilością pracy w nie włożonych ale też otwierających zupełnie nowe możliwości w rozgrywce). Dodatkowo postaram się przygotować silnik gry tak, aby dało się wprowadzić kilka nowych funkcjonalności w późniejszych aktualizacjach bez zbyt dużych rewolucji.

Na zakończenie dzisiejszego wpisu pierwszy, mały konkret. Otóż w edycji 2019 “bez zdjęciowcy” (czyli młode talenty), którzy mogą występować w roli aktorów będą miały swoje awatary. Tak, losowo generowani twórcy otrzymają awatary w stylu tych, które prezentują asystentów. Od razu zastrzegam, że liczba takich awatarów będzie ograniczona (nie wiem jeszcze ile ich będzie dokładnie ale raczej w okolicach 100 dla mężczyzn i kobiet) mogą się więc powtarzać w trakcie rozgrywki.

%d bloggers like this: