Projektowanie przeżyć i Biznes Filmowy

Jakieś trzy lata temu wspominałam Wam o tym, że na portalu PolakPotrafi wsparłem zbiórkę na książkę o projektowaniu gier autorstwa Jacka Wesołowskiego i ekipy Wonderland Engineering (Inżynierii Wszechświetności) zatytułowaną Inżynieria gier. Level design dla początkujących. W ramach nagrody, oprócz samego e-booka, wybrałem również analizę Biznesu Filmowego. Od tego momentu pojawiło się kilka wersji gry, w której uwzględniłem część uwag i propozycji zawartych w przygotowanym przez Jacka dokumencie.

Skąd taki przypływ nostalgii? Otóż kilkanaście dni temu ruszył nowy projekt tej samej ekipy. Jest to ponownie książka poświęcona projektowaniu gier, tym razem jednak obszerniejsza i bardziej kompleksowa. Jej tytuł to Projektowanie przeżyć. Mechanizmy, emocje, narracja.

Myślę, że uwagi przedstawione przez Jacka w jego analizie Biznesu Filmowego pozytywnie wpłynęły na rozwój gry, dlatego też postanowiłem efektywnie wykorzystać część z Waszych donacji, które przekazaliście na wsparcie mojej gry i dołożyłem się do projekt nowej publikacji tej sprawdzonej już ekipy. I tym razem jedną z nagród jest analiza gry i taką właśnie nagrodę wybrałem.

Myślę, że będzie to interesujące doświadczenie poczytać uwagi doświadczonego projektanta gier i zobaczyć co udało się poprawić przez okres od poprzedniej analizy (która była robiona na wersji 0.8.7)  i nad jakimi elementami warto jeszcze popracować.

Jeżeli interesuje Was jak tworzone są gry od środka, to myślę, że warto zainteresować się tą publikacją i wesprzeć projekt Inżynierii. Ze swojej strony zachęcam i polecam.

Szczegóły projektu znajdziecie pod tym adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/projektowanie-przezyc

%d bloggers like this: