W kolejnej wersji… Obrazy, Auta i Wystawy

W Biznesie Filmowym oprócz kręcenia filmów od początku istniała możliwość wydawania nadmiaru gotówki na zbytki. W pierwszej części były to samochody, posiadłości a nawet samoloty. W drugiej, dostępne są aukcje na których można kupować dzieła sztuki. Funkcjonalność ta, sądząc po zdobytych przez graczy trofeach, nie cieszy się jakimś szczególnie dużym zainteresowaniem. Nie ukrywam jednak, że moją “misją” jest stworzenie gry, która ma również walory edukacyjne. W przypadku X. muzy jest to zapoznanie się z może mniej znanymi ale za to ważnymi i cenionymi, bądź po prostu kultowymi twórcami (pewnie zauważyliście, że przekrój twórców w grze jest bardzo szeroki: od bożyszczy nastolatków, kultowych bohaterów seriali, przez największe gwiazdy Hollywood, legendy filmu po twórców kina tzw. środka oraz produkcji niezależnych).

Podobnie chciałbym aby gra edukował w innych dziedzinach sztuki… a konkretnie malarstwie. Tak, oto w końcu (bo funkcja ta była oczywiście planowana od samego początku) obrazy doczekają się swoich zdjęć. Czyli będzie można zobaczyć to co kupujecie na aukcjach. Może zachęci to Was bardziej do tego typu inwestycji.

Jednak gdyby koneserów malarstwa wśród fanów Biznesu Filmowego nie znalazło się zbyt wielu przygotowałem też nieco inną alternatywę. Otóż handel autami… a konkretnie oldtimerami. W grze do zdobycia będzie 100 klasycznych aut. Część z nich będzie się pojawiała wraz z upływem rozgrywki, a gracz będzie mógł na nie “zapolować” (czyli kupić w inwestycjach). Inne będzie można zdobyć w nieco mniej oczywisty sposoby. Jednym z nich będzie na przykład zdobycie kilku nagród na danym festiwalu. O pozostałych możliwościach zdobywania aut nie chce na razie pisać (będzie o tym przy okazji innych nowości o których więcej przeczytacie w kolejnym wpisie…)

Oczywiście, auta można będzie sprzedawać i w taki sposób również zarabiać pieniądze.

Co więcej aby zmotywować Was do zakupów, gdy wejdziecie w posiadanie co najmniej 5 aut lub obrazów będziecie mogli zorganizować wystawę. Jeżeli w trakcie wystawy zaprezentujecie unikalne eksponaty (takie, które wcześniej nie były wystawiane na innych wystawach organizowanych przez pozostałych graczy lub Vico) będziecie otrzymywać dodatkowe punkty prestiżu.

Jak zapewne zauważyliście punkty prestiżu są nawet cenniejsze od gotówki (którą stosunkowo łatwo zdobyć) bo to one pozwalają na zatrudnianie największy gwiazd kina (gdy nie macie odpowiedniego prestiżu nie chcą oni z Wami współpracować lub żądają znacznie wyższy gaż). Jest to więc boczna furtka do zdobycia estymy w światku filmowym (jeżeli nie idzie Wam na festiwalach).

W zależności od tego czy uznacie funkcję inwestowania w auta/obrazy za interesującą być może w przyszłości będzie nadal rozwijana. Ale to już zależy od Was…

Mam nadzieję, że opcje te nieco rozruszają grę i będą pewną odskocznię od samej produkcji filmów. Mam jeszcze kilka drobnych usprawnień związanych z tymi funkcjami ale nie uda mi się ich ukończyć przed najbliższą premierą. Daje więc sobie czas na zebranie od Was informacji zwrotnej na temat tego czy warto w ogóle rozwijać takie poboczne aspekty gry.

%d bloggers like this: