Wersja 0.9.1 – poprawki i usprawnienia

Powoli staje się tradycją, że po wypuszczeniu kolejnej dużej wersji gry, w krótki czasie po niej, pojawia się kolejna stanowiąca coś w stylu hotfixów. Efekt skali robi swoje i uruchamianie programu na wielu komputerach, przez wielu użytkowników powoduje znalezienie kolejnych błędów i usterek. Z częścią z nich można żyć, inne są dosyć krytyczne i wymagają dosyć szybkiej reakcji.

Tak się też stało z wersją 0.9.0, która jak się okazało zawiera dosyć poważny błąd w algorytmach. Skutkuje on tym, że po kilkunastu lat rozgrywki popularność wielu (średnio popularnych) twórców szybuje w kosmos. Problem znalazł ponownie Kacper, który podesłał mi filmik ilustrujący problem… Po analizie udało mi się znaleźć jego źródło i go usunąć.

Przy okazji sprawdził się nowy mechanizm wychwytujący i automatycznie wysyłający błędy do serwera online. Dzięki niemu dostałem automatyczne zgłoszenia kilku innych (mniejszych) problemów pojawiających się w specyficznych sytuacjach.

Głównym celem wersji 0.9.1 było dostarczenie poprawek ale udało się także wprowadzić kilka  zmian oraz nowych opcji. Od paru osób dostałem sygnały, że tworzenie kontynuacji jest mało intuicyjne. Zgadzam się z tym (i po części było to zamierzone) ostatecznie postanowiłem więc ułatwić znalezienie tej opcji. Stąd też przycisk tworzenia kontynuacji pojawił się też w oknie scenariuszy.

Nastąpiły też drobne, acz istotne zmiany w kilku algorytmach. Wersja 0.9.0 wydaja mi się nieco za prosta, gdy dysponujemy już sporą gotówką. Stąd mała modyfikacja algorytmów kosztów tymczasowych (aby zniechęcić Was do bezmyślnego pakowania pieniędzy w produkcję poprzez wybieranie samych najdroższych twórców, studia i reklamy).

Druga nieco mniejsza zmiana dotyczy sequeli. Otóż z każdą kolejną częścią kontynuacji zmniejsza się hype na daną produkcję. Czyli o ile w przypadku drugiej części będzie to 100% publiczności oryginału to już przy 3 to tylko 95% poprzedniej części i tak o 5% mniej z każdą kolejną iteracją. Ma to ograniczyć chęci tworzenia 15 sequeli Waszego jedynego hitu.

Kolejna drobna, ale jak słyszałem istotna dla immersji graczy zmiana, to możliwość dodania krótkiego opisu fabuły w Waszych scenariuszach. Nie ma to żadnego wpływu na losy takiej produkcji ale podobno niektórzy z Was czują się bardziej zżyci z filmem, do którego sami napisali choćby zarys fabuły.

Ze względu na zmiany w algorytmach istotnie wpływające na zyski produkcji, niezbędny będzie reset profili oraz statystyk w MovieStats. Nie jest to zbyt duży problem bo jeszcze stosunkowo mało filmów tam trafiło.

Pojawiło się jeszcze klika drobiazgów i usprawnień. Pełną listę zmian i modyfikacji znajdziecie w historii wersji.

Zapraszam do aktualizacji!

%d bloggers like this: