Dynamiczny system parametrów

Jak zapewne wiecie część parametrów twórców w Biznesie Filmowym jest dynamiczna. Oznacza to, że zmieniają się one w czasie. Do tej pory dotyczyło to parametrów związanych z seksapilem oraz akcją danego twórcy. Mechanizm ten był wykorzystywany do symulacji starzenia się twórców. W nowej wersji zmianom w czasie podlegać będą dwa kolejne: popularność i talent.

Skąd taka potrzeba? Otóż w tej chwili parametry te są stałe w momencie rozpoczęcia gry i mają maksymalną wartość dla danego twórcy. Oznacza to, że taki np. Leonardo DiCaprio w roku 1995 ma maksymalną popularność i talent, co oczywiście nie jest prawdą ze względu na fakt, że wówczas dopiero rozpoczynał swoją karierę. Podobnie jego talent w tamtym okresie choć już wysoki nie był jeszcze tak duży jak dzisiaj (przez te lata nabrał jeszcze doświadczenia).

Stąd też pojawił się pomysł aby parametry popularności i talentu zostały zmniejszana przez pierwsze 10 lat od debiutu twórcy w stosunku do jego maksymalnych wartości. Co roku też automatycznie te parametry będą delikatnie zwiększane aby po 10 latach osiągnąć swoją maksymalną wartość.

Jest to kolejny ukłon w stronę zwiększenie realizmu w grze. Dodatkowo pozwoli na “polowanie” na lepszych twórców wówczas gdy są jeszcze mniej znani czyli na początku ich kariery.

Kolejną zmianą jest zmniejszania popularności twórców których kariera trwa więcej niż 40 lat. Co roku ich popularność będzie delikatnie spadać. Jest to jak najbardziej zgodne z rzeczywistością gdzie wielu uznanych aktorów po 60 nie jest już znana przez młodszą widownię i coraz rzadziej występują w kasowych filmach (albo występują w produkcjach znacznie poniżej ich potencjału jak ostatnio Al Pacino czy Robert DeNiro).

%d bloggers like this: