Gra+

Dzisiaj o nowej funkcjonalności dostępnej dla Darczyńców. Kilku razy pojawiała się sugestia graczy aby umożliwić nieskończony czas rozgrywki lub móc kontynuować grę po ukończeniu standardowego, przewidzianego dla danego typu rozgrywki, czasu. Nie do końca podobała mi się ten pomysł ze względu na fakt, że gra zawiera wiele algorytmów uzależnionych od upływu czasu. Są to między innymi starzenie się twórców oraz inne dynamiczne parametry. Dodatkowym problemem są struktury danych, które mogą zostać przeładowana przy zbyt długi okresie gry. Dłuższe wytłumaczenie braku takiej funkcjonalności znajdziecie w dziale FAQ.

GraPlus

Wychodząc jednak na przeciw oczekiwaniom graczy postanowiłem jednak zrobić mały eksperyment i udostępnić nową opcję nazwaną Gra+.

Otóż polegać ona będzie na tym, że po zakończeniu standardowej rozgrywki w trybie klasycznym, imprezowym bądź w wyzwaniach gracz oprócz opcji Rozpocznij nową grę otrzyma przycisk Gra+. Wybranie jej spowoduje, że gra nie zakończy się, a czas rozgrywki zostanie zwiększony do 2050 roku i gracz będzie mógł nadal ją kontynuować.

Tryb ten ma jednak kilka ograniczeń, który spowoduje, że nie wszystkie standardowe funkcje będą dostępne w Grze+.

Po pierwsze nie będzie możliwości zdobywania trofeów ani zapisywania statystyk do profilu. W trakcie Gry+ nie będzie dostępna również opcja zapisu stanu gry (zakładam, że Gra+ przeznaczona jest tylko na sytuacje, gdy gracz tak mocno wciągnął się w rozgrywkę, że “zapomniał o bożym świecie”).

Myślę, że najczęściej Gra+ będzie używana w trybie wyzwań, kiedy to często w “najciekawszym momencie” rozgrywki dobiega ona końca. Dzięki tej opcji będzie można kontynuować rozgrywkę pomimo osiągnięcia (bądź nie) celu wyzwania.

Pomimo zaimplementowania takiego trybu, nie do końca jestem do niej przekonany (troszkę kłóci się ona z moją wizją gry) dlatego też opcja ta dostępna będzie wyłącznie dla Darczyńców na poziomie brązowym (i wyższych).

W końcu skoro ktoś postanowił wesprzeć projekt finansowo to może żądać nieco więcej niż standardowy gracz. Jeżeli ma ochotę pograć nieco dłużej pomimo mniejszego realizmu, proszę bardzo, otrzyma taką opcję.

2 komentarze do “Gra+”

  1. Powstanie kiedyś BF na smarty? To by było idealne. Z tego co pamiętam piszesz w C#, a ja mam akurat WindowsPhone… Niestety nie znam się na programowaniu, więc nie mam pojęcia ile to zachodu – stąd pytanie, czy w ogóle jest to realne.

    • Sprawdź FAQ.. tam był przykład jak się wychodzi na Mobilkach… owszem Windows Phone w teorii jest najprostrzy do portowania.. jednak to nie jest tak że wystarczy skompilować aplikacje desktopową pod mobilkę… to jest zupełnie inny typ aplikacji, kompletnie trzeba przeprojektować inerfejs… etc… niestety nie mam na to czasu i ogólnie szkoda zachodu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: