Swoboda w poczynaniach reżysera

Kolejną funkcjonalnością, która gościła w oknie produkcji nowego filmu niemal od początku ale do tej pory nie była zaimplementowana, jest możliwość dania wolnej ręki reżyserowi. W nowej wersji gry, w końcu, opcja ta zacznie działać.

Na czym będzie ona polegać? Otóż w wielkim kinie na ostateczny kształt filmu bardzo mocno wpływa producent często ograniczając działaniach reżysera (stąd taki wysyp filmów w wersjach reżyserskich mających przedstawiać prawdziwą wizję reżysera). W Biznesie Filmowym gracz (czyli producent) będzie miał możliwość dania pewnej swobody w poczynaniach reżysera wpływającą na ostateczny kształt film.

Dostępne będą trzy wartości stopniujące  jak bardzo reżyser może ingerować w końcowy film. Stopień wolności reżysera będzie mógł przyjąć jedną z następujących wartości: brak, częściowa, pełna.

A oto jak będą one wpływały na ostateczny film:

  • brak – reżyser nie może ingerować w żadne właściwości filmu
  • częściowa – reżyser może zmienić proporcje przemocy, seksu oraz humoru poza wartości zdefiniowane w scenariuszu
  • pełna – oprócz właściwości scenariusza reżyser może wpłynąć też na zakończenie filmu oraz dodatkowy czas na produkcję. Co więcej taki film nie będzie mógł zostać poddany cenzurze.

W jaki sposób reżyser będzie modyfikował te parametry? To już zależy od jego statystyk. Kluczowy jest oczywiście talent do którego dochodzą inne właściwości w zależności od modyfikowanego parametru.

  • W przypadku przemocy i humoru wartości w scenariuszu zostaną zmodyfikowane w zależności od oczekiwanych wartości tych parametrów dla konkretnego gatunku uwzględniając ograniczenia tego parametru dla reżysera.
  • W przypadku seksu znaczenie ma gatunek scenariusza oraz grupa docelowa (target) produkcji.
  • Modyfikacja zakończenie będzie zależała od targetu i talentu reżysera.
  • Dodatkowy czas na produkcję jest uzależniony od talentu reżysera. Uwaga mało utalentowani reżyserowie mogą nawet skrócić czas produkcji.

Oczywiście nie ma żadnych gwarancji, że modyfikacje wprowadzone przez reżysera wpłyną pozytywnie na końcową produkcję… z tego też powodu opcja ta nie jest dostępna dla graczy na poziomie amator. Po prostu jest to funkcja dla wszystkich tych, którzy lubią eksperymenty i nieprzewidywalność Biznesu Filmowego 🙂

1 komentarz do “Swoboda w poczynaniach reżysera”

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: