Vanity Fair

Vanity Fair czyli Targowisko Próżności to tytuł powieści Williama Makepeaca Thackeraya wydanej w 1847 a będącej satyrą na angielskie społeczeństwo XIX wieku. To miejsce podejrzane, pełne fałszu, obłudy, kłamstwa i szacunku dla pozorów. Vanity Fair to także nazwa popularnego magazynu poświęconego kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie. I w tym kontekście trzeba go interpretować w grze.

A czym konkretnie będzie Vanity Fair w Biznesie Filmowym… otóż zapewne nie raz natrafiliście na zestawienia typu 10 najlepszych filmów wszech czasów, albo 5 najgłupszych komedii młodzieżowych, bądź 15 najgorętszych nazwisk Hollywood. Otóż w nowej wersji Biznesu Filmowego, co jakiś czas, będą pojawiać się tym podobne zestawienia (oczywiście tworzone na podstawie danych i informacji z konkretnej rozgrywki).

Po co? W sumie nie mają one zbyt wielkiego, praktycznego znaczenia, a służyć mają  urozmaiceniu gry. Niektórzy gracze narzekają na monotonię klikania pomiędzy produkcją kolejnych filmów oraz festiwalami. Vanity Fair będzie taką małą odskocznią, którą należy traktować nieco z przymrużeniem oka (jak większość tym podobnych zestawień).

W tym temacie również mam małe zadanie dla Was. Otóż na forum rusza dedykowany wątek poświęcony Vanity Fair gdzie możecie zgłaszać własne propozycje takich zestawień. Im bardziej niestandardowe i z bardziej odjechanymi tytułami tym lepiej… Oczywiście nie wszystkie z Waszych szalonych pozycji pewnie będzie można sensownie zaimplementować ale myślę, że jako miłośnicy filmów podsuniecie mi wiele ciekawych i zabawnych pomysłów i inspiracji.

Wątek ze szczegółami znajdziecie na forum pod tym linkiem.

%d bloggers like this: