Sonda: Czy cheat kody powinny pojawić się w BF2

Nie jestem zwolennikiem oszukiwania w grach. Zresztą swoją opinię na ten temat wyraziłem w jednym z tekstów umieszczonych w Director’s Cut kiedy to odkryłem, że gracze stosują niedozwolone praktyki w BFie. Ostatnio jednak spojrzałem na ten problem z nieco innej perspektywy. A to za sprawą lektury pierwszych rozdziałów książki poświęconej Level Designowi o którym wspominałem Wam przy okazji zbiórki na serwisie Polak Potrafi. (Zbiórka zakończyła się sukcesem i dostałem już krótką acz fachową analizę, a wnioski z niej prawdopodobnie przyczynią się do pojawienia się kilku nowych, drobnych ale ciekawych elementów w grze).

Autor pisze w niej o tym, że z kodów często korzystają najbardziej zaangażowani gracze po to aby poeksperymentować i odkryć jak najwięcej zależności w grze.

Nie denerwuj się na graczy, którzy stosują oszustwa, dopóki nie psują tym zabawy innym graczom. Kody wyłączające niektóre wyzwania pozwalają im dostroić poziom zaangażowania do własnych potrzeb.

Stąd pomysł na tę sondę… co o tym sądzicie? Czy cheat kody powinny pojawić się w BF2?

Oczywiście ze względu na trofea, niektóre tryby gry (wyzwania, kariera), MovieStats, statystyki etc niezbędne było by ograniczenie pewnych funkcjonalności po użyciu takiego kodu np. brak trofeów, brak eksportu do MovieStats, bądź dostępność ich tylko w specyficznych trybach gry (jak szybka gra).

Dla przypomnienia  Cheat Kody w pierwszej części gry pozwalały m.in na: odblokowanie wszystkich twórców, dodanie sobie dodatkowej gotówki (skutkowało to obniżeniem prestiżu), spłacenie kredytu (też obniżało prestiż), czy wydłużeniem gry (tego kodu nie będzie gdyż na ten element jest inny pomysł – o nim więcej w jednym z kolejnych wpisów).

Oprócz sondy, gdzie możecie po prostu wybrać jedną z opcji (jesteście “za” lub “przeciw” kodom), na forum rusza odpowiedni wątek, gdzie możecie bardziej szczegółowo odnieść się do tego tematu i uzasadnić swoje zdanie.

Zapraszam więc do głosowania i dyskusji.

%d bloggers like this: