Wersja 0.8.6 czyli poprawki i kilka nowości

Głównym powodem pojawienia się tej wersji w założeniach miała być poprawka błędu zgłoszonego przez użytkownika Maciekw7, a dotyczącego braku informacji o zdobytych przez film nagrodach w zapisie stanu gry. Okazało się jednak, że oprócz tej ważnej korekty udało mi się umieścić jeszcze kilka nowych, nieco mniejszych, ale całkiem użytecznych funkcji.

Oto najważniejsze z nich:

Zapisywanie własnych kampanii marketingowych

W oknie reklamy pojawiła się możliwość zapisywania własnych ustawień kampanii marketingowych, a później szybkiego ich wczytywania. Opcja ta działa dla graczy posiadających własny profil (czyli nie jest dostępna w trybie szybkiej gry).

Filmografia twórców z IMDB

Nie wiem czy często zaglądacie do opisu poszczególnych twórców ale jeżeli tam zajrzeliście to zapewne zauważyliście, że część filmografii jest mocno nieaktualna. Stąd też pojawił się pomysł aby pobierać takie informacje automatycznie z jakiegoś serwisu. Szczęśliwie się złożyło, że niedawno odkryłem API pozwalające na wyciągniecie danych dotyczących filmografii danego twórcy z największego serwisu filmowego czyli IMDB. Dosyć prostu udało się więc zaimplementować taką funkcjonalność.

Jedna uwaga jako, że nie wszyscy twórcy posiadają poprawny link do IMDB w takich przypadkach (a także w przypadku braku połączenia z siecią) zostanie użyty domyślny opis.

Nowa zakładka w Szczegółowych informacjach o filmie

Pomysł na dodanie nowej zakładki Przegląd w oknie szczegółowych informacji o filmie pojawił się gdy uświadomiłem sobie, że oprócz okna premiery nie można zobaczyć ogólnych informacji o filmie wraz ze zdjęciami twórców oraz podstawowymi informacjami na ten temat. Stąd nowa zakładka

Informacje o filmach z gry u twórców

W tym samym oknie ale w zakładce twórcy pojawiła się także lista z filmami w której wystąpił dany twórca, z aktualnej rozgrywki. (Nie trzeba więc klikać w filmografie i otwierać nowego okna aby zobaczyć te informacje.)


To najważniejsze nowości w tej wersji. Pełną listę zmian znajdziecie w historii wersji. Grę pobierzesz, jak zwykle, z sekcji Pobierz BF2

Miłego grania!

2 komentarze do wpisu „Wersja 0.8.6 czyli poprawki i kilka nowości”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: