W kolejnej wersji Biznesu Filmowego…

Czas odkryć pierwsze karty dotyczące zmian jakich możecie się spodziewać w kolejnej wersji Biznesu Filmowego. I zacznę od czegoś na co wielu graczy czeka z utęsknieniem od bardzo dawana… tak jest to zapis stanu gry.

Poniżej kilka szczegółów dotyczące tego jak zostanie on zrealizowany.

Zapis stanu gry będzie dostępny w trybie klasycznym, grze imprezowej oraz w trybie kariery. Grę będzie można zapisać tylko przed wyjściem z aplikacji (program zapyta czy chcesz zapisać aktualny stan rozgrywki). Dla danego typu gry będzie dostępny tylko jeden slot zapisu. Przy uruchamianiu programu, obok wybranego trybu gry dla konkretnego profilu, będzie opcja wznowienie wcześniej zapisanej rozgrywki.

Jak widzicie nie podałem jeszcze oficjalnej numeracji dla kolejnej wersji z prostego powodu… jeszcze jej nie znam. W zależności od tego ile rzeczy uda mi się zaimplementować będzie to bądź 0.8.5 lub 0.9.0.

Kiedy? Postaram się aby nowa wersja posiadająca zapis stanu gry pojawiła się jeszcze w tym roku kalendarzowym. (W praktyce oznacza to najpóźniej połowę grudnia ze względu na późniejszy okres świąteczny).

Mam nadziej, że wiadomość ta ucieszy wszystkich graczy BFa. Z cierpliwością czekajcie na dalsze informacje…

8 komentarzy do “W kolejnej wersji Biznesu Filmowego…”

 1. Jako, że bardzo lubię twoją grę, jeśli nie masz nic przeciwko chciałbym zaproponować parę ulepszeń, może jakiś z pomysłów uznasz za warty uwagi i możliwy do zrobienia:)
  1) Możliwość “podpisywania kontraktu” z aktorami na np. film plus ewentualne sequele. Często mam tak, że planuję zrobić kontynuację, a aktorzy albo nie są zainteresowani scenariuszem albo w ogóle nie ma ich akurat na liście.
  2) Podczas wyboru sequela, fajna by była możliwość, by nazwiska wymyślonych przez nas postaci automatycznie były wpisywane, a nie by trzeba było je ponownie przepisywać. Mając po np. 4 aktorów często się zapomina jakie imiona im się wymyśliło i trzeba wracać do menu i sprawdzać. Wiem, że takie coś to mało znacząca błahostka, ale jako że lubię wczuć się w klimat zawsze staram się to robić.
  3) Na liście do wyboru twórców, zdarza się że jakiś aktor znika na parę rund z okna i nie wiadomo za ile rund powróci do możliwego wyboru. Niezłym pomysłem było by zostawienie ich na liście, podświetlonych na np. czerwony z informacją, że dany twórca będzie mógł zagrać w naszym filmie dopiero za tyle a tyle rund.
  4) Jako że ostatnio modne są całe filmowe uniwersa jak Marvel czy DC, może obok wyboru sequela warto dodać opcję jakąś w stylu “część wspólnego uniwersum”. Dzięki temu można by było tworzyć kolejne Iron Many, Thory i łączyć je z innymi filmami, dzięki czemu hype na nasze produkcję rósł jak to miało miejsce w przypadku filmu Avengers, gdzie rozbiło Box Office’owy bank:)
  Nie mam zamiaru wyjść na jakiegoś mądrale, nie mam również pojęcia ile czasu trzeba by było w ogóle poświecić na te moje wymysły, po prostu w trakcie gry mi przyszły do głowy i chciałem się podzielić.

  • Dzięki za pomysły. Moje uwagi
   1. Takie pomysły już się pojawiały ale wymagały by one dosyć sporych zmian w silniku gry. W najbliższym czasie więc raczej się nie pojawią.
   2,4. Generalnie sequele jeszcze nie działają tak jak miały działać w założeniu, 2 jest w pewnym stopniu do zrobienia (jak się zajmę opcją sequeli) 4 to też dużo komplikacja w algorytmach).
   3. do przemyślenia.. fakt że twórcy znikają z listy gdy nie są dostępni miał po prostu zmniejszyć listę twórców (aby nie wrzucać zaśmiecających danych których i tak gracz nie mógł użyć i jeszcze bardziej komplikować proces wyboru twórców)
   Swoją drogą jak znajdę chwilę muszę rozpocząć dyskusję na temat idei sequeli i jak miałyby one działać.

 2. Dzięki za informację 😀 W kwestii seqelów mam bardzo podobne odczucia do wyżej wymienionego pana, mam tendencję do robienia nawet przez całą grę samych kontynuacji, ale to wygląda dość dziwacznie, świetny pomysł, według mnie z czymś w rodzaju “uniwersum”. W ogóle, gra jest mimo tego świetna i ogromny szacunek, że robisz to po godzinach… Ja bym się charytatywnie za takie coś nigdy nie zabrał, także ogromne propsy za to. No i zapis rozgrywki… miodność +45 🙂

 3. Uniwersa to ciekawy pomysł ale znowu dorzuca mnóstwo logiki i zależności… które wymagają dużej ilości czasu na implementacje a przede wszystkim balansowanie i testowanie… tak więc mało prawdopodobne…

 4. Rozumiem 🙂 Ale generalnie w kwestii sequeli jakie masz pomysły ? Rozumiem, że to cholernie dużo roboty, więc wiadomo, nie będzie tu cudów, nie widów. Może po prostu opcje spin-off/kontynuacja itd. ? I pytanie do mechaniki: Czy duża ilość kontynuacji zmniejsza widownię i zainteresowanie ?

 5. Idea jest na razie ogólna… więc nie wszystko było przemyślane… no i od czasu pomysłu narodziło się trochę nowych wątpliwości i pytań.

  • Jak będę się przymierzał do implementacji tej opcji rozpocznę jakiś wątek. Na razie ta funkcjonalność czeka na lepsze czasy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: