Co nowego w wersji 0.8.0

Do premiery nowej wersji Biznesu Filmowego coraz bliżej. Czas więc na przedstawienie najważniejszych zmian, które w niej znajdziecie.

Biznes Filmowy i Movie Business

Największą nowością (w kontekście czasu na nią poświęconego) jest to o czym już Was informowałem w poprzednich wpisach. Obsługa wielu języków. Zarówno gra jak i serwis MovieStats będą dostępne w wersji polsko- i angielskojęzycznej. Oficjalną nazwa gry po angielsku będzie Movie Business 2 (z małym podtytułem “The Road to Hollywood” 😉

Algorytmy i balans rozgrywki

Aktualnie na tej stronie możecie znaleźć sondę, w której pytam Was, o odczucia dotyczące stopnia trudności w grze. Jak na razie wyniki wskazują, że więcej graczy uważa, że gra jest trudniejsza niż łatwiejsza. Co prawda z wyników osiąganych przez Was w MovieStats tak nie wynika ale postanowiłem popracować nieco nad balansem niektórych elementów rozgrywki.

Efektem tego będzie zmniejszenie nieco skuteczność kampanii reklamowych oraz nieco zwiększenia jej ceny.

Dzięki statystykom z MovieStats udało się wykryć, że część z trofeów nie została nigdy zdobyta przez żadnego z graczy. Wygląda na to, że są one nieco za trudne. W związku z tym część warunków dotyczących trofeów została zmodyfikowana.

Podobnych modyfikacji doczekały się niektóre wyzwania, choć tutaj starałem się popracować nad lepszym ich zbalansowaniem a nie uproszczeniem.

Reset statystyk i filmów

Wszystkie te operacja wpływające na algorytmy sprawiają, że nie będzie sensu porównywać osiągnięć i wyników graczy z poprzednimi wersjami. Oznacza to, że przed publikacją nowej wersji wszystkie statystyki zostaną zresetowane.

W ramach porządków wszystkie nie używane konta (czyli takie, które nie zostały aktywowane przez graczy) zostaną usunięte.

Pozostałe profile zostaną automatycznie skonwertowane do najnowszej wersji w trakcie uruchamiania gry.

 

Pozostałe zmiany

Z innych wartych odnotowania zmian warto wspomnieć o modyfikacji reguł pożyczania gotówki innym graczom w trybie gry imprezowej (będą bardziej restrykcyjne).

Oprócz tego, w grze, poprawiono kilka błędów i jak zwykle wprowadzono nowe jak również usprawniono istniejące teksty wykorzystywane do generowania recenzji.

Przed samą premierą szykuje się też mała aktualizacja twórców.


I to tyle z najważniejszych zmian… pozostaje mi już tylko przeprowadzić ostatnie testy, a Wam czekać na oficjalną premierę.

4 komentarze do “Co nowego w wersji 0.8.0”

  1. Od jakiegoś czasu nie śledziłem aktualizacji, czy w nowych wersjach jest już opcja zapisu i odczytu ?

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: