Planowane zmiany w wersji 0.7.7 BF2

Zbliżająca się kolejna wersja BF2 nie wygląda może rewolucyjnie. Na pierwszy rzut oka nie wprowadza ona bowiem żadnych nowych funkcjonalności. Najważniejsze zmiany znajdziecie jednak “pod maską” czyli w algorytmach. Choć w pierwszej chwili mogą one wyglądać na drobne… myślę, że wpłyną dosyć istotnie na realizmy i strategie graczy.

Oto więc najistotniejsze zmiany, które znajdziecie w kolejnej wersji gry.

Festiwal Sundance

Festiwal w Sundance to najbardziej znany festiwal filmów niezależnych. W nowej wersji ulegną zaostrzeniu kryteria nominowania filmów do tego festiwalu. Otóż całkowity koszt filmu (wraz z reklamą) nie będzie mógł być większy niż 10 mln.

Powód wprowadzenie tego ograniczeni jest chyba oczywisty. Dziwnie wyglądało gdy w Sundance nagrody zdobywały wielkie blockbustery z wielomilionowym budżetem. Wprowadzenie tego ograniczenia spowoduje, że na festiwalu tym w końcu będą pojawiały się  takie produkcje jak w rzeczywistości. Małe, niezależne z niewielkim budżetem.

Zmiany w kategoriach wiekowych i cenzurze

Przydzielenie do odpowiedniej kategorii wiekowej do tej pory bazowało tylko na dwóch parametrach: ilości przemocy i seksu. Nie do końca jest to zgodne z rzeczywistością dlatego od nowej wersji wpływ na kategorię, od jakiej widzowie będą mogli oglądać dany film, będą miały również jego zakończenie oraz target (grupa docelowa).

Przyjmuję, że filmy ambitne nie mogą być przeznaczone dla widzów bez ograniczeń wiekowych. Najczęściej poruszają one bowiem tematy zbyt skomplikowane dla młodego widza. Tak więc minimalna kategoria wiekowa dla takiego filmu to 12+. Podobnie jest z filmami artystycznymi, które zrozumieć mogą dopiero starsi widzowie. Stąd też w przypadku filmów artystycznych minimalne ograniczenie wiekowe to 15+.

A jaki wpływ ma zakończenie filmu? Otóż filmy z tragicznym zakończenie nie będą mogły być bez ograniczeń. Minimalna kategoria dla nich to 12+.

Co w związku z tym z cenzurą? Otóż nadal film będzie można cenzurować jednak cenzurą będzie co najwyżej ograniczała poziom seksu i przemocy, natomiast nie koniecznie musi wpłynąć na obniżenie kategorii wiekowej (właśnie ze względu na target lub zakończenie).

Liczba twórców a oceny filmów

W nowej wersji ulegnie też zmiana wpływ ilości twórców na ocenę krytyków. Liczba punktów zostanie rozdzielana pomiędzy poszczególne role. Będzie ona zależny od roli twórcy (im więcej aktorów tym mniejsze znaczenie postaci pierwoszplanowych). Zmiana ta powinna mocno wpłynąć na oceny filmów z większą liczbą twórców.

Oceny krytyków

Zupełnie przebudowałem algorytm oceny filmów przez krytyków. Będą oni surowsi jednak myślę że sprawiedliwsi w swoich ocenach. Tym razem rzadziej będziemy mieli do czynienia z sytuacją , że dobry występ tylko jednego twórcy, podczas gdy reszta kiepsko się spisała, jest w stanie wywindować film do dobrej oceny.

Są to najistotniejsze modyfikacje, które zostaną wprowadzone w algorytmach w zbliżającej się wersji gry. Oprócz tego zostanie poprawionych kilka istotnych błędów, które do tej pory znaleźliście (jak np. możliwość ukończenie wyzwania 20 Babelsberg z trybu wyzwań).

%d bloggers like this: