Najbliższe plany

Lato się już skończyło, wieczory coraz dłuższe, najwyższy więc czas wrocić do prac nad Biznesem Filmowym. A pracy jest całkiem sporo. Oto więc w skrócie plan na najbliższe kilkanaście tygodni.

1. Edytor do Biznesu Filmowego

Pora w końcu udostępnić ponownie edytor od BF2. Kilku graczy już nie może się go doczekać. W pierwszej kolejności skupię się więc nad przygotowaniem nowej wersji współpracującej z aktualnym formatem danych oraz poprawie kilka znalezionych w nim błędów.

2. MovieStats

Serwis ze statystykami doczeka się kilku nowych funkcji. Nie są one jakieś rewolucyjne ale mam nadzieję ułatwią nieco poruszanie się po serwisie. Trzeba się też zająć optymalizacją bazy danych ponieważ wczytywanie BoxOffice zajmuje już zbyt dużo czasu.

3. Kolejna wersja BF2

Znaleźliście kilka błędów i braków w aktualnej wersji, które trzeba naprawić. Ponadto, zauważyłem kilka miejsc w algorytmach, które trzeba usprawnić. Zmiany te nie będą za bardzo rzucające się w oczy ale mam nadzieję, że pozytywnie wpłyną na rozgrywkę (będzie nieco trudniej przy niektórych typach filmów ale też bardziej realistycznie).

Bądźcie więc czujni, bo w świecie BF zbliża się  gorący okres.

 

9 komentarzy do “Najbliższe plany”

 1. Brawo Tomiga. Od dobrych kilku lat pogrywałem w BF, głównie w jedynkę (nie mogłem się do braku save’a przyzwyczaić w BF2, ale w końcu dałem radę), i cały czas sprawia ogromną frajdę. Ostatnio nawet zakumplowałem się z MovieStats- świetna sprawa, znalazłem się nawet w miesięcznym BoxOffice (Donobi Pictures! :D), niby nic a przyjemność sprawia. Nigdy wcześniej nie pisałem nic na tej stronie, choć odwiedzam ją od dłuugiego czasu, szukając aktualizacji. Chcę po prostu napisać, że stworzyłeś świetny tytuł, który odebrał wiele godzin z mojego życia. A jak się mogę do czegoś przyczepić, to to, że inne tytuły niż Akcja i Dramat, mają małe szanse by stać się blockbusterem w BF2, poza tym cud i miód:))

  • Cieszę się że podoba Ci się gra. Co do filmów akcji i dramatów… wydaje mi się, że są najbardziej intuicyjne do zrobienia 🙂 a BTW komedie też nieźle wychodzą 😉
   A tak “spojlerując” w kolejnej wersji będą drobne acz istotne zmiany w algorytmach oceniających.

 2. No muszę Cie przeprosić co do kwestii tytułów, ponieważ w ostatniej grze zacząłem bardziej kombinować z gatunkami, i bardzo ładnie dorobiłem się na dokumentach:) Miło że odpisałeś, dzięki. Skoro to czytasz napiszę jeszcze jedną propozycje ode mnie:
  Ocena 6 gwiazdek dla filmów, w których wszystko zagrało idealnie. Taka ocena była by niesamowicie ciężka do zdobycia i występowałaby tylko, gdy wszyscy aktorzy i twórcy zdobyliby maksymalną ilość gwiazdek za swoją rolę we filmie- coś w stylu “Tytuł wybitny, jeden z najlepszych filmów dekady” 🙂 No chyba, że taka ocena już istnieje, a ja po prostu jej nie miałem okazji dostać:)

  • Jeżeli chodzi o oceny 6* to były takie pomysły ale nie planuje jej wprowadzać.
   Wracając jeszcze do gatunków to oczywiste jest że pewne z nich lepiej się nadają na blockbustery (ile znasz filmów dokumentalnych które miały zyski jak Harry Potter czy Gwiezdne Wojny?). Co nie oznacza oczywiście że na mniej komercyjnych gatunkach nie da się zarabiać.

 3. Tak zgadzam się , że jedne się lepiej nadają na bycie blockbusterem, a inne nie. Kino to moje wielkie hobby i uwielbiam sprawdzać na bieżąco światowy BoxOffice. Ale w przypadku BF2 udało mi się dokumentami osiągnąć zarobek większy niż osiągnąłem jakimkolwiek innym gatunkiem- dzięki nim zdobyłem ładny wynik na MovieStats 🙂

 4. Witam czy jest planowana aktualizacja twórców ? bo dodał bym kilku/ kilkunastu ale nie wiem czy jest sens się bawić bo widzę że ostatnia miała miejsce w kwietniu i nie wiem czy będziesz akceptował propozycje ? oczywiście rozsądne propozycje.

  • Aktualizacje są wtedy kiedy tylko uzbiera się paru nowych twórców (i zostaną oni zaakceptowani przeze mnie). Wiec jak dodasz kilkunastu (i zrobisz to poprawnie) to na pewno pojawi się następna aktualizacja.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: