www.biznesfilmowy.prv.pl www.tomiga.prv.pl

Darowizna
Darowizna
Seria Biznes filmowy jest oparta na licencji freewere (oznacza to że jest grą darmową). Nie musisz nic płacić, aby legalnie korzystać z programów opartych na tej licencji. Jeżeli jednak podobają Ci się gry z serii BF, spedziłeś nad BF lub BF2 wiele godzin dobrze się bawiąc, doceniasz chęci autora, jego wiedzę, czas poświęcony na projekt i chcesz zmotywować go do dalszej pracy. Możesz bezpośrednio wyrazić swą aprobatę wpłacając dowolną kwotę na konto autora.
Szczegóły, w jaki sposób to zrobić oraz na jakie bonusy możesz liczyć po przekazaniu darowizny, znajdziesz na tej stronie.

Sposoby wpłaty

Możesz skorzystać z dwóch metod wpłaty:
 • bezpośrednio wpłata na konto autora
 • wpłata przez system PayPal (przelewy zagraniczne)
Bezpośrednia wpłata na konto
Możesz bezpośrednio wpłacić dowolną kwotę na poniższe konto autora skontaktuje się w sprawie szczegółów.
Wpłata przez PayPal
Jeżeli z jakichś powodów nie możesz dokonać wpłaty bezpośrednio na konto bankowe (np. chcesz przekazać pieniądze będąc mieszkańcem innego kraju) możesz skorzystać z systemu PayPal.
Skorzystaj z poniższej ikonki, aby dokonać transakcji PayPal.
W informacjach o płatności proszę o podanie następujących informacji:
 • Przedrostek BF:
 • Email kontaktowy
 • Imię i nazwisko lub pseudonim
Przykład:
BF: email@poczta.pl (Imię i nazwisko / Pseudonim)

Bonusy dla darczyńców

Wszyscy którzy wpłacą jakąs kwote mogą liczyć na pewne przywileje oraz bonusy. Ich ilość oraz rodzaj zależy od podarowanej kwoty. I tak:
Od 1 do 14,99 - doceniam prace autora ale nie interesują mnie bonusy
Chcesz wysłać jakąś symboliczną kwotę jako wsparcie dla projektu ale nie chcesz/nie możesz przeznaczyć na ten cel zbyt dużej kwot? Nie ma sprawy, każdy przelew jest mile widziany. Przy kwocie z tego przedziału możesz liczyć na:
 • emailowe, osobiste podziękowania od autora
 • umieszczenie na specjalnej stronie (Donatorzy BF) - jeżeli sobie tego nie życzysz, wyślij mi emaila z taką informacją,
 • priorytetowe traktowanie w przypadku specjalnych akcji, jeżeli w przyszłości takie się pojawią (np. jakieś zamknięte alpha lub beta testy przyszłych wersji)
od 15 do 24,99 - wspomogę projekt, a przy okazji otrzymam bonusy w grze
W tym przypadku, dodatkowo, otrzymasz specjalny kod, który od wersji 0.7.5 odblokuje Ci następujące bonusy:
 • specjalne platynowe trofeum ‘Darczyńca’,
 • dodatkowego asystent,
 • w trybie gry imprezowej, możliwość rozpoczęcia rozgrywki 5 lat wcześniej niż normalnie i zakończenie 5 lat później (co pozwala na wydłużenie gry o dodatkowe 120 rund)
 • dostęp do dodatkowych twórców tzw. „Legendy”, czyli największe gwiazdy kina takie jak np: Marilyn Monroe, Zbigniew Cybulski, James Dean, Humphrey Bogart, John Wayne, Bruce Lee… i wiele innych
od 25 do 49,99 - ekstra opcja do MovieStats
Dodatkowy bonus dla użytkowników, którzy zdecydowali się na taką kwotę, to możliwość przeglądania pełnych informacji o filmach innych graczy, w serwisie ze statystykami MovieStats. Domyślnie, w szczegółowych informacjach o filmach, wyprodukowanych przez innych producentów, nie widać ani ich recenzji ani obsady (miało to zapobiec masowemu kopiowaniu pomysłów na dobre filmy). Przy takiej darowiźnie otrzymasz możliwość wglądu w pełne informacji o produkcjach innych graczy.
Jak pokazuje dotychczasowa praktyka, niektórzy spędzili mnóstwo czasu z grą i uważają, że mogą pozwolić sobie na większy datek. Dlatego też, dla nich przewiduję jeszcze wyższe kategorie
od 50 do 99,99
i
od 100 do "sky is the limit"
Szczerze powiedziawszy, nie wiem jak mógłbym dodatkowo docenić tak hojne osoby, dlatego też, tutaj zostawiam Wam pole do popisu. Możecie zaproponować mi jakieś oryginalne idee. Jedną z nich, który przyszedł mi do głowy, to na przykład specjalna nagroda Tomigi (Tomiga Awards) w postaci imiennego dyplomu (możecie sobie powiesić na ścianie obok Oskarów :)). Co o tym myślicie? Wszelkie inny (oczywiście, w miarę rozsądne) propozycje mile widziane.
Oczywiście przy wpłaceniu wyższej kwoty, wszystkie bonusy odpowiednie dla niższych kwot, również taki darczyńca otrzyma.

Kilka słów od autora odnośnie ideii darowizny, kwot oraz dlaczego nie możesz wysłać SMSa

Jeżeli nie do końca jesteście przekonani odnośnie ideii darowizny, macie wątpliwości co do ilości czasu poświęcanego na ten "mały projekt" Interesuje Was ile czasu "kosztuje" tworzenie takiej gry jak Biznes Filmowy? Jaka kwota będzie odpowiednia jako darowizna? Czy dlaczego nie można wysłać po prostu SMSa? To na te pytania (i jeszcze kilka innych), znajdziesz odpowiedź w tym tekście, który został zainspirowany przez jednego z graczy (Oldhamera).

Donatorzy

Liste aktualny donatorow możecie znaleźć tutaj
(C) Tomiga 2001 - 2010